Huawei P30 bude lacnejší ako Samsung Galaxy S10. Takéto sú možné oficiálne ceny

Čínsky Huawei už o týždeň v Paríži odhalí svoju novú generáciu vlajkových lodí, ktorá podobne ako novinky z radu Mate taktiež prinesie mnoho zásadných noviniek. Lepšie možnosti vyjdu zákazníka drahšie ako minulý rok, no podstatne lacnejšie ako v prípade iných prémiových smartfónov, informuje PhoneArena. Huawei totiž neplánuje na P30 a P30 Pro nasadiť podobné ceny ako Samsung, no aj tentokrát si za jeho novinky priplatíme niekoľko desiatok eur naviac.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Nová trojica týchto smartfónov bude predstavená už 26. marca, kedy nám každý z modelov odhalí svoje novinky. Najviac sa však mnohí tešia okrem P30 Lite práve na vlajkové lode P30 a P30 Pro, ktoré majú dostať najlepšiu výbavu. Všetky ich novinky pritom nebudú stáť toľko, čo u Samsungu Galaxy S10 a S10+. Portál WinFuture zverejnil možné európske ceny, za ktoré si zrejme po predstavení tieto vlajkové lode kúpime.

Zatiaľ však ešte nie je nič isté, a tak treba počítať s prípadnými zmenami. Hierarchia je pritom taká, že model P30 bude priamym konkurentom pre Galaxy S10e a možno aj pre Galaxy S10, avšak v tomto prípade je to skôr úloha modelu P30 Pro, aby zdolal najvybavenejšie Galaxy S10 novinky.

Očakávané európske ceny Huawei P30 Lite, P30 a P30 Pro:

  • Huawei P30 Lite: 369 €
  • Huawei P30 (6 GB RAM / 128 GB ROM): 749 €
  • Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 128 GB ROM): 999 €
  • Huawei P30 Pro (8 GB RAM/ 256 GB ROM): 1 099 €
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách.