Portál PushSquare sa pozrel na to, koľko eur mohli hráči ušetriť v uplynulom roku, ak si namiesto klasického kupovania hier predplatili niektorú zo služieb, ktoré v rámci predplatného poskytujú vybrané tituly „zdarma“.

Redaktori sa detailne pozreli na službu PS Plus od Sony a zrátali hodnotu všetkých hier, ktoré boli v rámci tejto služby počas roka 2020 ponúkané. Celková hodnota hier sa vyšplhala na 789 dolárov, čiže na zhruba 660 €.

Mesačné predplatné cez oficiálny obchod PlayStation sa aktuálne dá kúpiť za 44,99 € na celý rok s 25 % zľavou pri príležitosti Black Friday. Nikomu teda zrejme netreba podrobne vysvetľovať, ako veľmi mohli hráči ušetriť v rámci tohto predplatného za rok 2020.

Okrem hier však PS Plus ponuka aj 100 GB cloudové úložisko na hry či ďalšie exkluzívne zľavy na vybrané tituly. V tohtoročnej ponuke sa objavilo niekoľko špičkových hier, ako napríklad Uncharted 4: A Thief’s End, BioShock: The Collection či Shadow of the Colossus, píše Explica.

Podobné služby ponúka aj Microsoft, tu nájdu hráči napríklad Xbox Live Gold alebo Xbox GamePass, ich ročné predplatné sa tiež pohybuje na úrovni 60 €, no aj v tomto prípade je hodnota hier, ktoré počas roka dostaneš, neporovnateľne vyššia.

Zdroj: PushSquare, Explica

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom