Je známe, že spoločnosť Xiaomi pracuje na výrobe smartfónu, ktorého obrazovku si budeš môcť zložiť a využiť tak len tú plochu, ktorú aktuálne potrebuješ. 

Že nejde len o fámy, ale telefón a práce na ňom sú skutočné, zverejnil generálny riaditeľ spoločnosti video, na ktorom ukázal fungujúci prototyp v praxi. Unikátny displej je možné sklopiť až na dvoch miestach. Xiaomi vraj už prekonalo viacero problémov a sklápací mechanizmus už funguje ako má. Podarilo sa aj prispôsobiť prostredie MIUI, ktoré bude reagovať na aktuálnu veľkosť displeja.

Check out this special video from #Xiaomi President and Co-founder Bin Lin, showing off a very special phone prototype… 😎What does everyone think we should name this phone? 🤔#InnovationForEveryone

Gepostet von Donovan Sung am Dienstag, 22. Januar 2019

Telefón má byť už aktívne testovaný v laboratóriách, pričom k dispozícii je len niekoľko prototypov. Konštrukciu, UI aj skladací mechanizmus si spoločnosť vyrobila sama, pričom spolupracovala aj na vývoji flexibilného displeja s externým dodávateľom. Známe sú aj možné názvy smartfónu. Uvažuje sa o názve Xiaomi Dual Flex, prípadne MIX Flex. Ak testovanie prebehne v poriadku, smartfón by mohol byť predstavený ešte v tomto roku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom