Funkciu, ktorú Spotify najprv zmietlo zo stola, je teraz v testovacej fáze. Streamovacia služba čoskoro umožní umlčať, prípadne blokovať nechceného interpreta.

Spotify aktuálne testuje funkciu, ktorú si už dlho pýtalo množstvo používateľov. Testy prebiehajú na smartfónoch s operačným systémom iOS a sú zamerané na novú funkciu s názvom „Don’t play this artist“, v preklade „neprehrávaj tohto interpreta“. Nová verzia aplikácie aj so spomínanou funkciou by mala prísť už čoskoro.

Portálu The Verge bolo umožnené nahliadnuť do testovacej verzie aplikácie. Funkcia blokovania interpreta po novom umožní zablokovať piesne zvoleného interpreta z knižnice, playlistu, chartlistu či dokonca rádio staníc dostupných na Spotify. Blokovanie ale funguje len v prípade piesní interpreta samotného, čo znamená, že nebudú blokované piesne, na ktorých sa podieľal s iným interpretom.

[gad]

Obvinenie interpreta R. Kellyho dali veci do pohybu

Spotify nasadenie funkcie blokovania interpreta zvažovalo ešte v roku 2017. Po údajnom zvážení nakoniec funkciu streamovacia služba zmietla zo stola. Situácia sa ale zmenila po tom, čo sa v poslednej dobe dostala pod zvýšený tlak kvôli dokumentu, ktorý odhalil podrobnosti o obvineniach zo sexuálneho násilia a zneužívania zo strany interpreta R. Kellyho.

Protest na sociálnych sieťach s hashtagom #MuteRKelly prinútil predstaviteľov služby opäť uvažovať o nasadení funkcie blokovania. R. Kellyho už dokonca vyradilo zo svojho labelu nahrávacie štúdio RCA Records. Spotify v rámci tejto skutočnosti vyradilo R. Kellyho zo svojich vlastných playlistov, no interpret bol naďalej k dispozícii v streamovacej službe.

Predstavitelia streamovacej služby tak nemali na výber a pristúpili k implementácii funkcie blokovania, čo pomôže blokovať nielen R. Kellyho, ale aj iných interpretov. Jedna z najznámejších streamovacích služieb tak verí, že používatelia budú po tomto kroku spokojní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom