Jedna z najpopulárnejších streamovacích aplikácií hudby sa chystá priniesť používateľom ďalšie novinky. Podľa posledných informácií sa Spotify dočká pridávania vlastných pesničiek, nového vzhľadu knižnice či playlistu pre obľúbenú hudbu.

Oficiálne zmeny Spotify zatiaľ nepotvrdilo, no mladá leaksterka na Twitteri odhalila možné budúce vylepšenia aplikácie. Jane Manchun Wongová načrtla hneď niekoľko noviniek, ktoré by výrazne vylepšili používateľský zážitok. Spotify sa totiž stalo obľúbenou aplikáciou desiatok miliónov ľudí s prémiovým účtom a ďalšie zástupy používateľov ho využívajú bezplatne. K známym možnostiam by tak mohli onedlho pribudnúť vítané vylepšenia.

Pridávanie hudby do Spotify sa môže stať samozrejmosťou

Aj keď Spotify obsahuje databázu stoviek miliónov pesničiek, niekedy medzi nimi používateľ svoju obľúbenú jednoducho nenájde. Na tento problém môže prísť riešenie v podobe pridávania vlastnej hudby z lokálneho úložiska. V budúcej verzii aplikácie si tak zrejme budeme môcť pridávať do zoznamu vlastné pesničky uložené v smartfóne, alebo počítači. Ďalšou zmenou však má byť aj nový vzhľad knižnice, ktorá by mohla zobrazovať jednotlivé záložky v horizontálnom zozname.

Nenechaj si ujsť
Spotify odomkne kľúčovú funkciu aj pre neplatiacich používateľov

Doterajší vertikálny zoznam možností tak môže nahradiť preklikávanie medzi záložkami vo vrchnej časti obrazovky. Tu však Jane s odhaľovaním možných noviniek nekončí. Podľa nej sa totiž dočkáme aj zoznamu obľúbenej hudby, ktorý sa bude časom meniť, a to v závislosti od počúvaných pesničiek. Používateľ by však mal byť schopný v budúcnosti odkladať aj počúvanie podcastov o vybraný čas a vypočuť si ich neskôr.

Zároveň by sa malo v tomto prípade zmeniť aj prostredie, ktoré by po kliknutí mohlo zobraziť samostatnú stránku s časťami podcastu pre jednoduchšie čítanie ich popisu. Spotify je už teraz svetovou aplikáciou pre streamovanie pesničiek a podcastov. Tieto zmeny by tak mohli potešiť aktívnych používateľov, no spoločnosť zatiaľ nič negarantuje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom