banner-mi4sLenovo ako jeden z najväčších výrobcov spotrebnej elektroniky na svete má naozaj smelé veľké plány do budúcnosti. Jednou z najväčších akvizícií v tomto roku sa stalo odkúpenie Motoroly a vytvorenie novej produktovej rady Moto. Ako jedna z mála krajín v Európe má Slovensko oficiálne k dispozícii najnovšie smartfóny a smartwatch rady Moto, ktoré boli predstavené širokej verejnosti v bratislavskom Ateliéri Babylon.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Naša redakcia samozrejme na tejto výnimočnej udalosti nemohla chýbať a vytvorili sme pre vás nádherné zábery všetkých smartfónov, ktoré sú ozajstnou „lahôdkou“. Majitelia všetkých Moto produktov môžu očakávať vždy najaktuálnejší Android a najnovšie bezpečnostné záplaty od Googlu. Poďme si každý jeden smartfón postupne predstaviť.

DSC_2654

Moto G

Tento smartfón je zacielený do low-end triedy, v ktorej je konkurentov neúrekom. Moto G sa bude snažiť zaujať zákazníkov elegantným plastovým unibody telom a certifikáciou IPX7, ktorá zaručuje odolnosť voči vode a prachu. Túto skvelú schopnosť demonštroval na predstavení aj Marek Tóth, vrchný predstaviteľ Lenovo na Slovensku. Na prednej strane potom nájdeme 5-palcový HD displej krytý sklom Gorilla Glass 3. Pod kapotou pracuje Snapdragon 410, ktorému pomáha 1 alebo 2 GB RAM pamäte.

DSC_2675

Kapacita RAM je závislá od interného úložiska, ktoré začína na kapacite 8 GB a maximálne môže mať 16 GB. Vítanou vlastnosťou je podpora microSD kariet. Smartfón napája 2470 mAh batéria. Na zadnej strane nájdeme kvalitný 13 MPx fotoaparát, ktorý je odobratý z vlajkovej lode pre rok 2015, Google Nexus 6. V slovenských obchodoch sa Moto G objaví už budúci týždeň za štartovaciu cenu 179 €.

DSC_2793

Moto X Play

Druhým členom rodiny „Moto“ je smartfón s trefným označením Play. Zariadenie je určené pre čo najlepšiu zábavu s rodinou alebo priateľmi. Moto X Play ponúka 5,5-palcový FullHD displej v kovovej konštrukcii, Snapdragon 615, 2 GB RAM, odolnosť voči špliechaniu podľa certifikácie IP52, 4G pripojenia na všetkých možných frekvenciách a aj DualSIM.

DSC_2694
Vzadu operuje 21 MPx hlavný fotoaparát s duálnym LED bleskom a možnosťou nahrávania 4K videí. Veľkú 3630 mAh batériu dobijete rýchlo vďaka rýchlonabíjaniu Turbo Power. Odporúčaná cena pre slovenský trh je stanovená na 325 eur.

DSC_2789

Moto X Style

Dostali sme sa do high-end segmentu, v ktorom vás má očariť Moto smartfón s označením „Style“. Hlavným cieľom tejto novinky je ponúknuť zákazníkovi úplne nový dizajnový rozmer a k dispozícii je široká paleta odlišných zadných krytov. Vpredu je špička smartfónového priemyslu. 5,7-palcový QuadHD displej je dych berúci. O výkon sa stará procesor Snapdragon 808 spolu s 3 GB RAM pamäťou. K dispozícii je taktiež rozšíriteľné 16, 32 a 64 GB úložisko.

DSC_2704
Nesmie chýbať ani odolnosť voči ošpliechaniu, úžasné predné stereo reproduktory, 21 MPx hlavný a 5 MPx selfie fotoaparát s LED bleskom a aj táto verzia je plne kompatibilná s našimi 4G LTE frekvenciami, pričom si majiteľ môže užívať aj prítomnosť DualSIM. Cenovka Moto X Style je už poriadne vysoká a takmer atakuje hranicu 500 €, presnejšie bude stáť 469 € už od budúceho týždňa.

Moto X Force

Tento smartfón na to ide hrubou silou a jedná sa o klenot medzi Moto zariadeniami. Dominantou je nerozbitná konštrukcia a displej, ktorý však nie je tradičným displejom. Jedná sa o špeciálne vyvinutý patent Moto Shattershield, ktorý ukrýva 5 vrstiev odolného skla a zobrazovací panel je teda nerozbitný. Predná strana skrýva netradičný 5,4-palcový QuadHD AMOLED displej.

DSC_2739Vo vnútri bije Snapdragon 810, 3 GB RAM a napájanie obstaráva 3760 mAh batéria s podporou bezdrôtového Qi nabíjania a rýchlonabíjania Turbo Power. Suma za tento odolný smartfón činí vysokých 699 €.

DSC_2731

Druhá generácia Moto 360

Bonus v podobe najlepších smarthodiniek Moto 360 nečakal asi nikto. Lenovo sa dušuje, že vzhľadom na nepodporu Android Wear na území Slovenska bolo veľmi ťažké pripraviť oficiálny predaj. Moto 360 v druhej generácii sú výborným high-tech doplnkom a ponúkajú množstvo vymožeností. U nás bude k dispozícii verzia so strieborným alebo hnedým koženým remienkom za 319 €, taktiež od budúceho týždňa.

DSC_2752
Nové Moto smartfóny teda zdobí nejedna špičková vlastnosť a týmto krokom Lenovo určite nestúpi vedľa. V redakcii sa už nevieme dočkať, kedy sa k nám títo krásavci dostanú a budeme ich môcť podrobiť odborným testom. Každopádne nás sledujte aj naďalej a prinesieme vám najaktuálnejšie informácie a poznatky o týchto novinkách.

DSC_2758

DSC_2904

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP