Na premiéru očakávaného komiksového hitu Spider-Man: No Way Home si diváci po celom svete musia ešte zopár dní počkať, vybraní kritici však už mali možnosť novinku vidieť a do sveta preto prenikajú prvé zaujímavé recenzie.

Na čom si užiješ dokonalý zvuk s OLED televízorom?

Kúp si televízor OLED spolu so soundbarom alebo WiFi reproduktorom a získaj cashback vo výške nákupnej ceny audio produktu späť.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Na filmovom poli to pre Marvel v roku 2021 nebola žiadna sláva a okrem sviežeho ázijského dobrodružstva Shang-Chi a legenda o desiatich prsteňoch sa viaceré jeho snímky prehupli do ľahkého nadpriemeru, čo je po uzavretí úspešnej éry s Avengermi menšie sklamanie. Dokázal napraviť túto reputáciu dlho očakávaný Spider-man: No Way Home?

Nostalgický nádych z pôvodného Marvelu

Na verejnosť sa aktuálne dostali prvé recenzie a prekvapenie v zlom slova zmysle sa našťastie nekoná. Drvivá väčšina kritikov sa totiž zhoduje, že ide o najlepší komiksový film roka.

IGN nové pokračovanie pavúčieho muža označuje ako skvelú kombináciu zábavného komiksu a vážnej drámy, ktorú okorenili ikonickí darebáci.

Známy portál síce kritizuje trochu prepálenejšie CGI, no vyvažuje to podľa nich silný nostalgický nádych, navyše so značným odkazom Iron Mana, ktorý prinútil Petera Parkera postaviť sa na vlastné nohy.

V recenzii z Variety vyzdvihli spôsob, akým tvorcovia pretransformovali zložitú premisu spájajúcu udalosti viacerých filmov do zábavného superhrdinského výstupu.

Pozitívne reakcie sa odzrkadľujú aj na aktuálnom skóre známeho agregátového portálu Rotten Tomatoes, kde pri komiksovej novinke zatiaľ svieti skóre 100 %.

Všeobecný konsenzus a nadšené ovácie kritikov sa taktiež spomínajú v súvislosti s hviezdnymi hereckým výkonmi a zaujímavými prekvapeniami, ktoré sa vo filme vyskytnú.

NEPREHLIADNI
Toto sme tu ešte nemali. Tretí Spider-Man otrasie svetom MCU, toto všetko o ňom musíš vedieť

Viacerí recenzisti tak nakoniec spätne oceňujú snahu tvorcov držať všetky príbehové detaily pod pokrývkou čo najviac, ako sa len dá. Pre mnohých fanúšikov tak snímka môže pôsobiť ako malý splnený sen.

Spider-man
TMDB

Slovenský divák si však bude musieť na premiéru nového Spider-Mana počkať. Ako sme nedávno exkluzívne informovali, snímka už bola preložená z dôvodu nepriaznivého stavu pandemickej situácie a predbežný nový dátum bol stanovený na 13. januára 2022. Nie je však vylúčené, že premiéra sa v prípade predĺženia lockdownu opäť posunie na neskorší termín.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú