Skvelé správy pre filmových fanúšikov. Aj napriek zatvoreným kinám je takmer isté, že slovenskí diváci neprídu o možnosť pozrieť si očakávané veľkofilmy Matrix: Ressurections a Spider-Man: Bez domova aj na veľkom plátne. Pre FonTech to potvrdili dva nezávislé zdroje.

Na čom si užiješ dokonalý zvuk s OLED televízorom?

Kúp si televízor OLED spolu so soundbarom alebo WiFi reproduktorom a získaj cashback vo výške nákupnej ceny audio produktu späť.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Stále zatvorené

Na Slovensku je vrátane väčšina prevádzok, vrátane kinosál, kvôli lockdownu uzavretá. Pravidlá ich fungovania sa neustále menia, nie je však pravdepodobné, že by do konca roka malo dôjsť k uvoľňovaniu opatrení pre všetkých. To je zlým signálom pre fanúšikov, ktorí si vianočné sviatky plánovali spestriť návštevou kina.

kino
Cinemax

Filmové spoločnosti na koniec roka totiž naplánovali premiéry jedných z najočakávanejších snímok v podobe Spider-Man: Bez domova, Matrix: Ressurections a The King’s Man: Prvá misia, patriace k čerešničkám na torte mimoriadne silného filmového roka.

Na rozdiel od minulého roka sa momentálne nedá hovoriť o globálnom lockdowne a kým na Slovensku sú momentálne kiná zatvorené, väčšina krajín (napríklad aj vrátane Českej republiky) siete kín necháva otvorené.

Spider-Man s istotou neskôr

O celosvetovom odklade premiér tak nemôže byť ani reči, pozitívnou správou pre Slovákov však je, že aj v prípade pretrvávajúceho lockdownu si zmienené na veľkom plátne neskôr takmer s istotou užijeme.

Pre FonTech to nezávisle potvrdili zástupcovia najväčšej siete kín na Slovensku – CINEMAX – a tiež lokálneho filmového distribútora, spoločnosti Continental Film.

Sony

CINEMAX vo vyjadrení vyjadril istotu nad tým, že po znovuotvorení kín budú Matrix a Spider-Man premietané aj u nás.

V prípade Spider-Mana už dokonca došlo k odkladu premiéry na Slovensku – film bude v našich kinách (za priaznivých okolností) uvedený 13. januára 2022. Nie je však vylúčené, že premiéra sa v prípade predĺženia lockdownu posunie na neskorší termín.

Matrix zatiaľ platí

Pri novom Matrixe nádej na predvianočnú premiéru stále žije a momentálne sa čaká na znenie nových opatrení, podľa ktorých sa zariadi distribútor filmu na Slovensku.

CINEMAX vo vyjadrení upresňuje, že stanovenie nového dátumu premiéry nie je v rukách samotných kín, ale filmových distribútorov, ktorí sa budú musieť rozhodnúť, či film uvedú do kín za obmedzených podmienok alebo počkajú na celoplošné uvoľnenie.

TMDB.org

Nejasnú situáciu ohľadom chystaných premiér v decembri avizuje aj Peter Gašparík z Continental Film. Ten zároveň v stanovisku potvrdzuje, že očakávané filmy si takmer istotne po otvorení kinosál pozrieme aj u nás a slovenské premiéry budú prinajhoršom posunuté.

Výnimkou by podľa Gašparíka bol len dlhotrvajúci lockdown v rádoch niekoľkých mesiacov, čo sa však takmer s istotou nestane.

Dúfajú v najlepšie

Filmoví distribútori tak zostávajú odkázaní na monitorovanie aktuálnych opatrení, okrem odkladu Spider-Mana zatiaľ k významným odkladom nedošlo.

Štart Matrix: Ressurections je tak v tejto chvíli stále naplánovaný na 22. decembra, o deň neskôr by sa do kín mala dostať aj animovaná rozprávka Spievaj 2.

Nasledovať bude The King’s Man: Prvá misia (30. december), v rovnaký deň by u nás mal odštartovať aj reboot hororovej značky Resident Evil, ktorý sme si už vďaka kinopremiére v Čechách stihli pozrieť. Tu sú naše dojmy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú