Kiná na Slovensku síce zostávajú zatvorené, vo svete sa však diváci počas uplynulého víkendu do kinosál hrnuli po miliónoch a všetci z nich boli zvedaví len na jeden film – Spider-Man: No Way Home, ktorý debutoval otváracím víkendom.

Na čom si užiješ dokonalý zvuk s OLED televízorom?

Kúp si televízor OLED spolu so soundbarom alebo WiFi reproduktorom a získaj cashback vo výške nákupnej ceny audio produktu späť.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Očakávalo sa síce, že film si v kinách nepovedie zle – už samotný trailer búral rekordy a stal sa najsledovanejšou filmovou upútavkou v histórii, skutočné čísla tržieb však tromfli aj tie najodvážnejšie predpoklady.

Takýto úspech čakal len málokto

Nový Spider-Man totiž doslova zbúral kiná a len za úvodný piatkový večer štúdiu Sony zarobil astronomických 121,5 milióna dolárov, čo z neho robí druhý najúspešnejší film v histórii, prvenstvo nepatrí nikomu inému ako Avengers: Endgame.

Ako informuje CNN, očakáva sa, že Spider-Man by za víkend mohol tromfnúť hranicu štvrť miliardy dolárov. Už teraz je novinka s Tomom Hollandom historicky najúspešnejším otváracím filmom štúdia Sony, rovnako ide o prvý film pandemickej éry, ktorý za úvodný deň dokázal prekonať 100-miliónovú hranicu.

TMDB

Čísla sú o to pôsobivejšie, že vo svete momentálne zúri nová vlna pandémie spojená s mutáciou omikron, diváci si však pavúčie dobrodružstvo nechceli nechať ujsť za žiadnu cenu.

Chcú sa vyhnúť spoilerom

Úsmevným dôvodom podľa filmového portálu Variety môže byť aj skutočnosť, že fanúšikovia sa chceli vyhnúť spoilerom, ktoré čoskoro po premiére začali zaplavovať internet.

Celkovo má Spider-Man našliapnuté stať sa jedným z komerčne najúspešnejších filmov vôbec. „Spidermánia“ vo svete totiž nenaberá konca ani po aktuálnej premiére, fanúšikovia sú z filmu nadšení a novinka sa teší aj excelentným hodnoteniam.

TMDB

Štart filmu v slovenských kinách je momentálne naplánovaný na 13. januára, ak sa nového dobrodružstva Petera Parkera nevieš dočkať, ale chceš sa tiež vyhnúť spoilerom, daj šancu nášmu kvízu, ktorý poriadne preverí tvoje vedomosti zo starších filmov série.

Za pozretím Spider-Man: No Way Home sme vycestovali do Česka, ak ťa zaujíma, či je hype okolo filmu oprávnený, klikaj na našu recenziu. Nie sú tam spoilery a na film ťa poriadne nabudí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú