Aktuálne si do kín razí cestu novinka Spider-Man: No Way Home v hlavnej úlohe s Tomom Hollandom a podľa prvých recenzií sa zdá, že pôjde o jeden z historicky najlepších filmov od Marvelu. Vyzerá to teda tak, že oživenie jednej z najznámejších komiksových postáv pred pár rokmi sa spoločnosti vyplatilo.

Na čom si užiješ dokonalý zvuk s OLED televízorom?

Kúp si televízor OLED spolu so soundbarom alebo WiFi reproduktorom a získaj cashback vo výške nákupnej ceny audio produktu späť.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Odhliadnuc od určitých sympatií a nekonečných porovnávaní, či bol najlepším predstaviteľom pavúčieho muža Tobey Maguire, Andrew Garfield alebo Tom Holland, je jasné, že univerzum Spider-Man má stále čo ponúknuť a pre každého správneho fanúšika bude nové pokračovanie komiksového hitu sviatkom.

Aj keď si ho Slováci kvôli pandemickým opatreniam a zatvoreným kinám nemôžu vychutnať v plnej paráde, jemnou náplasťou môže byť malý predkrm v podobe nášho kvízu, ktorý ti pripomenie, prečo máme Spider-Mana tak radi. Ak si fanúšik nabitý vedomosťami zo sveta Petera Parkera, neváhaj a otestuj sa, no varujeme ťa – nebude to prechádzka ružovou záhradou.

NEPREHLIADNI
Toto sme tu ešte nemali. Tretí Spider-Man otrasie svetom MCU, toto všetko o ňom musíš vedieť

1. Uhádneš,v ktorom kostýme sa predstavil herec Tobey Maguire?

TMDB/úprava redakcie
Správne! Nesprávne!

Tak ako kostým Batmana, aj outfit Spider-mana sa rokmi vyvíjal a jeho jednotlivá podoba a dizajn sa vždy mierne menili. Kostým prvého filmového Spider-mana môžeš rozoznať na obrázku č.2

2. Ktorý z hercov si postavu Petera Parkera nikdy nezahral?

TMDB
Správne! Nesprávne!

Neuveríš, ale postavu Spider-Mana mohli v minulosti potenciálne hrať viaceré hollywoodské hviezdy ako Tom Cruise, Leonardo DiCaprio či Jake Gyllenhaal. Mark Ruffalo ale v tomto zozname chýbal, smútiť však nemusel, osudovou rolou sa mu nakoniec stala úloha Hulka.

3. Ktorý z týchto zloduchov sa nikdy neobjavil v celovečernom filme o Spider-Manovi

TMDB
Správne! Nesprávne!

Green Goblin je jedným z najznámejších nepriateľov Spider-Mana. Postava sa objavila v mnohých komiksoch a v niektorých filmových spracovaniach. Počul si však o Hobgoblinovi? Ten sa objavuje v komiksovej verzii asi o 20 rokov neskôr ako Green Goblin, aby pokračoval v jeho dedičstve po tom, čo bol porazený Spider-Manom. Aj keď Hobgoblin disponuje zaujímavými nadľudskými schopnosťami, filmoví tvorcovia sa rozhodli nedať mu šancu na filmovom plátne.

4. Kto zabil strýka Bena v pôvodnej trilógii s Tobeym Maguireom?

TMDB
Správne! Nesprávne!

V treťom pokračovaní Spider-Man 3 sa Peter Parker dozvie, že zlodej áut, identifikovaný ako Dennis Caradine, nebol vrahom jeho strýka, ako sa pôvodne domnieval. Ukázalo sa, že v skutočnosti to bol Flint Marko, ktorý ho pri lúpeži zabil nešťastnou náhodou.

5. Akým spôsobom zomrel ikonický Green Goblin v prvej sérii Spider-Mana?

TMDB
Správne! Nesprávne!

Peter Parker presvedčil svojho najlepšieho priateľa Harryho Osborna, že Spider-Man bol ten, kto zabil jeho otca Normana, neslávne známeho ako Green Goblin. Pravda však bola taká, že zomrel vlastnou rukou.

6. Ako sa volá denník, v ktorom Peter Parker pracoval?

TMDB
Správne! Nesprávne!

Predtým, než sa stal Peter Parker populárnym pavúčím mužom, pracoval ako fotograf pre redakciu Daily Bugle, ktorá v New Yorku vydáva fiktívne bulvárne noviny. Daily Bugle je už neoddeliteľnou súčasťou Marvel Universe a denník sa objavil už vo viacerých komiksových titulov od tejto spoločnosti.

7. Na obrázku vidíš tradičné cameo Stana Leeho. Z akého filmu so Spider-Manom to je?

Marvel Comics
Správne! Nesprávne!

Otec viacerých kultových superhrdinov nikdy nemal problém občas si strihnúť malé cameo vo filmoch o superhrdinoch z Marvelu. Výnimkou neboli ani snímky so Spider-Manom, kde sa objavil vo všetkých slávnych spracovaniach okrem Spider-Man: Far from Home, kde si už, bohužiaľ, zahrať nestihol. Na obrázku vidieť scénku z filmu Spider-Man: Homecoming

8. Ktorá z týchto vecí bola tradičnou výbavou Petera Parkera v podaní Andrewa Garfielda v Amazing Spider-Man?

TMDB
Správne! Nesprávne!

Tínedžerskú a rebelskú povahu Petera Parkera uplatnili tvorcovia v Amazing Spider-Man. Hlavný hrdina je tu vyobrazený ako večne strapatý outsider, ktorý je okrem vysokej inteligencie vyzbrojený aj skateboardom a takmer akrobatické kúsky s ním si vychutnáva obzvlášť po získaní nadľudských schopností. Mimochodom, skaterskej legende film neunikol a v rozhovore pre GQ Sports sa k filmovej jazde Garfielda vyjadril v skutku ironicky.

9. Ktorý Avenger ako prvý oslovil na spoluprácu Spider-Mana v podaní Toma Hollanda?

TMDB
Správne! Nesprávne!

Zatiaľ čo Peter Parker sa musel zaoberať svojimi superhrdinskými povinnosťami a všednosťami svojho stredoškolského života, dostal mimoriadnu ponuku od Tonyho Starka, ktorý naverboval Spider-Mana, aby sa zapojil do občianskej vojny Avengerov.

10. Aká kuriozita, najmä z pohľadu slovenských fanúšikov, sa vyskytla vo filme Spider-Man: Far from Home, keď Peter Parker so spolužiakmi cestoval cez rakúske Alpy?

YouTube/Screenshot
Správne! Nesprávne!

Hlavný hrdina cestuje so spolužiakmi cez rakúske Alpy a počas cesty im znie z rádia slovenská skladba Marcely Laiferovej. Nevedno, prečo sa tvorcovia rozhodli pre túto skladbu, no nepochybne to mnohým slovenským fanúšikom ulahodilo.

11. Vo filme Spider-Man: Far from Home sa zo Spider-Manovho spojenca neskôr stal úhlavný nepriateľ. O akú postavu ide?

TMDB
Správne! Nesprávne!

V spomenutom filme si Jake Gyllenhall zahral postavu záhadného Mysteria bojujúceho proti Elementálom bok po boku so Spider-Manom. Ako sa neskôr ukázalo, stal sa z neho nakoniec úhlavný nepriateľ Spider-Mana, ktorý odhalil svetu jeho identitu.

12. V ktorom filme sa objavila osoba Petera Parkera prvýkrát v rámci nového MCU?

TMDB
Správne! Nesprávne!

Možno budú teraz mnohí z vás prekvapení, ale Peter Parker sa vôbec prvýkrát objavil v MCU vo filme Iron Man 2. Sám Tom Holland v roku 2017 potvrdil, že malý chlapec s hračkárskou prilbou Iron Mana, ktorého skutočný Iron Man zachránil pred Hammeroidom, bol v skutočnosti Peter Parker. Teória fanúšikov, ktorá existovala už od roku 2010, sa tak nakoniec potvrdila.

13. Odkiaľ pochádza pokročilá technológia, ktorou disponuje Vulture ako hlavný záporák vo filme Spider-Man: Homecoming?

TMDB
Správne! Nesprávne!

Vulture si pokročilú technológiu zabezpečil krádežami mimozemského materiálu a zbraní, ktoré ostali v New Yorku po boji medzi Avengermi s mimozemskou armádou.

14. Čo poradil Tony Stark Spider-Manovi ešte pred jeho súbojom s Kapitánom Amerika vo filme Captain America: Civil War?

Marvel Comics
Správne! Nesprávne!

Spider-Man dal na radu Starka a podrazil Kapitánovi Amerika nohy, no ani to nepomohlo a v krátkom súboji nakoniec neuspel.

15. Na to, aby Spider-Man pomohol niektorým Avengerom poraziť prerasteného Ant-Mana, využil trik zo známeho filmu. Ako sa tento film volá?

TMDB
Správne! Nesprávne!

Spider-Man v boji proti Ant-Manovi predviedol trik, ktorý využil Luke Skywalker vo Hviezdnych vojnách na ľadovej planéte Hoth proti kráčajúcemu kolosu, kedy mu ťažným lanom obtočil nohy a ten následne spadol na zem.

16. Akou skratkou sa označujú high-tech okuliare Tonyho Starka, ktoré si Peter Parker nasadí v Spider-Man: Far from home?

YouTube/Screenshot
Správne! Nesprávne!

Peter Parker si prvýkrát vyskúša Starkove okuliare pri ceste autobusom cez Rakúsko a pri spustení sa objavuje skratka E.D.I.T.H, bezpečnostný a obranný systém Tonyho Starka s rozšírenou realitou E.D.I.T.H, čo znamená „Even Dead I'm The Hero“.

17. Pri akej činnosti pohryzol pavúk Milesa Moralesa v Spider-Man: Into the Spider-Verse?

TMDB
Správne! Nesprávne!

Miles pokračuje v šľapajach svojho vzoru Petera Parkera a stáva sa novým pavúčím superhrdinom po tom, čo ho pri sprejovaní v opustenej metro stanici pohryzie rádioaktívny pavúk.

18. Ktorý z týchto slávnych hercov nenadaboval žiadnu z postáv v animovanom filme Spider-Man: Into the Spider-Verse?

TMDB
Správne! Nesprávne!

V netradičnej animovanej verzii Spider-Mana nadabovali postavy viaceré hviezdne mená, John Travolta však medzi nimi nie je.

19. Koľko verzií Spider-Mana v rôznych podobách môžeme vidieť vo filme Spider-Man: Into the Spider-Verse? (Titulkovú scénu nepočítaj)

TMDB
Správne! Nesprávne!

V unikátnom vizuálnom štýle sa v Spider-Man: Into the Spider-Verse spolu s hlavným hrdinom Moralesom predstavilo až sedem verzií a rôznych foriem pavúčieho superhrdinu. Vďaka paralelným svetom sme sa tak mohli zoznámiť s viacerými novými postavami, ktoré nadabovali známi herci - Chris Pine, Nicolas Cage či Hailee Steinfeld.

20. Na akú úspešnú franšízu odkazuje LEGO, ktoré mali stavať Ned a Peter v Spider-Man: Homecoming?

TMDB
Správne! Nesprávne!

Ned pozve Petera Parkera k sebe domov, aby spolu postavili z LEGO stavebnice Hviezdu smrti zo Star Wars, doplnenú o mini figúrku cisára Palpatina. Nie je to prvýkrát, čo sa Star Wars spomína v MCU. Okrem filmov so Spider-Manom sme mohli vidieť viaceré skryté odkazy aj v Ant-Manovi či Captain America: Winter Soldier.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú