banner-pixelV posledných týždňoch sa toho o Nokii napísalo neúrekom. Každý momentálne rieši smartfón Nokia 6 a pripravuje sa tiež na blízke predstavenie vlajkového modelu P1, ktorý to má v tomto roku namierené na vysoké priečky. 

Avšak rok 2017 nám nemusí nutne priniesť len smartfóny od niekdajšieho fínskeho velikána. Povráva sa aj o predstavení super-výkonného tabletu, ktorého špičkový základ bude tvoriť najnovší procesor Snapdragon 835 od Qualcommu. Prvé informácie o tomto skvoste medzi tabletmi priniesol benchmark GeekBench, ktorý odhalil vcelku kľúčové komponenty. Na prednej strane sa bude vynímať gigantický 18,4-palcový displej (mohla však nastať chyba v aplikácii a nakoniec bude mať 8,4-palcovú uhlopriečku) s 2K rozlíšením.

Nokia N1

Tablet Nokia N1

zdroj fotografie: AndroidAuthority 

TIP: Nokia v Číne spustila prvý predaj Nokie 6. Netrval viac ako minútu

Okrem Snapdragonu 835 sa po stránke hardvéru máme pripraviť aj na 4 GB RAM pamäť a 64 GB interné úložisko, pričom po softvérovej stránke to bude mať na starosti Android 7.0 Nougat. K dispozícii má byť dokonca aj 12 MPx fotoaparát v zadnej stene, ktorý by mohol poskytnúť na pomery tabletu nadpriemerné atribúty. Ďalej sa máme tešiť aj na NFC či 4G mobilné pripojenie. Zatiaľ sa ale nič nevie o dátume predstavenie, no vieme to, že počas MWC 2017 v Barcelone na nás bude čakať vlajková loď medzi smartfónmi so Snapdragonom 835. Je tu teda aj taká alternatíva, ktorá môže počas tohto dňa predstaviť aj výkonný tablet.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP