banner-pixel
Dlho očakávaný návrat legendárnej Nokie na smartfónovú scénu priniesol začiatkom tohto roka prvé ovocie. Spoločnosť predstavila svoj prvý Android smartfón, ktorý dnes oficiálne vstúpil do prvého predaja. Skladové zásoby však dlho nevydržali.

Nokia so svojou horúcou novinkou, smartfónom Nokia 6, svoje šťastie skúša najprv na jednom z najväčších trhov so smartfónmi, v Číne. Po niekoľkých dňoch rezervácií spoločnosť konečne spustila prvý predaj novinky, ktorý prebiehal prostredníctvom najväčšieho čínskeho internetového nákupného portálu, JD.com. Všetky pripravené skladové zásoby Nokie 6 sa vypredali behom 60 sekúnd, čo je naozaj úctyhodné. Nokia však neoznámila, koľko kusov bolo k dispozícii.

nokia-6-rezervacie
zdroj fotografie: Weibo

Druhé kolo predaja novinky z dielne fínskej Nokie má byť spustené už v najbližších dňoch, no spoločnosť zatiaľ neoznámila presný dátum. Spoločnosť za z úspechu svojho prvého Android smartfónu nesmierne teší, aj keď pre fanúšikov je sklamaním použitý procesor. Snapdragon 430 síce poskytuje dostatok výkonu, no v súčasnosti sa používa skôr pre zariadenia nižších tried s oveľa nižšou cenovkou, akú dostala Nokia 6. Čo sa ostatnej výbavy týka, tá je už na vyššej úrovni. FullHD displej, 4 GB RAM, 64 GB vnútorná pamäť či 16 MPx zadný fotoaparát sú komponenty hodné vyššej triedy smartfónov.

nokia6-unboxing14
zdroj fotografie: Sina

TIP: Nokia P1 má byť najvýkonnejšou vlajkovou loďou tohto roka! Predstavená bude na MWC 2017

Nokia svoj veľkolepý návrat však ešte len rozbalí. Na tohtoročnom MWC 2017, ktorý štartuje už koncom februára, Nokia predstaví svoju pravú vlajkovú loď, ktorá má podľa prvých dohadov prísť so Snapdragonom 835, 6 GB RAM, 256 GB či 22,6 MPx fotoaparátom s doteraz najlepšou stabilizáciou obrazu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom