Rivalita Samsungu a Apple je zrejme nekonečná a neustále sa jeden druhého budú snažiť tromfnúť. V tomto roku obe spoločnosti predstavili špičkové vlajkové lode, ktoré opäť súperia o priazeň zákazníkov. Je v reálnych podmienkach lepší iPhone 8 Plus alebo Galaxy Note 8-ka?

Apple v tomto roku po predstavení svojich nových iPhonov nasadil latku veľmi vysoko. Nový procesor A11 Bionic je totiž označovaný za ten najvýkonnejší, aký bol kedy do smartfónu osadený. Tento triumf si pripísal právom, keď svojim výkonom prekonal aj Intel Core i5 v MacBooku Pro. Ako je však na tom odveký protivník nového iPhonu 8 Plus? Samsung Galaxy Note 8 s najnovším Snapdragonom 835 a operačnou pamäťou RAM o veľkosti 6 GB sa odhodlal v rýchlostnom teste postaviť proti rivalovi z Cupertina.

Obháji iPhone 8 Plus svoj ohromný výkon?

Odpoveď prinesie rýchlostný test, kde boli otvárané rôzne aplikácie a otestovali sa aj schopnosti správy operačnej RAM pamäte. Prvé kolo začalo veľmi sľubne pre Samsung Galaxy Note 8, ktorý sa na prvých pár desiatok sekúnd dostal do vedenia. Zlom však nastal pri otvorení hry Flip Diving, od ktorej potom začala Note 8-čka za iPhonom 8 Plus zaostávať.

Nenechaj si ujsť
Takéto sú výrobné ceny iPhone 8 a 8 Plus. Najdrahší je opäť displej

Presne tu vidíme, že procesor A11 Bionic zvláda omnoho lepšie náročnejšie úlohy ako len jednoduché príkazy. Skúška RAM pamäte priniesla skvelý výsledok. Samsung Galaxy Note 8 dokázal znova otvoriť všetkých 16 aplikácií bez toho, aby sa načítala jediná z nich.

Kto sa teda stal absolútnym víťazom? Odpoveď nájdeš v priloženom videu a my už len prezradíme, že Apple by mal trocha zapracovať na správe pamäte RAM, pokiaľ to uzná za vhodné, nakoľko bol v podobnom teste rýchlejší aj iPhone 7 Plus. Z toho vyplýva, že na novom iPhone 8 Plus má výrobca ešte čo dolaďovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom