Rivalita Samsungu a Apple je zrejme nekonečná a neustále sa jeden druhého budú snažiť tromfnúť. V tomto roku obe spoločnosti predstavili špičkové vlajkové lode, ktoré opäť súperia o priazeň zákazníkov. Je v reálnych podmienkach lepší iPhone 8 Plus alebo Galaxy Note 8-ka?

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Apple v tomto roku po predstavení svojich nových iPhonov nasadil latku veľmi vysoko. Nový procesor A11 Bionic je totiž označovaný za ten najvýkonnejší, aký bol kedy do smartfónu osadený. Tento triumf si pripísal právom, keď svojim výkonom prekonal aj Intel Core i5 v MacBooku Pro. Ako je však na tom odveký protivník nového iPhonu 8 Plus? Samsung Galaxy Note 8 s najnovším Snapdragonom 835 a operačnou pamäťou RAM o veľkosti 6 GB sa odhodlal v rýchlostnom teste postaviť proti rivalovi z Cupertina.

Obháji iPhone 8 Plus svoj ohromný výkon?

Odpoveď prinesie rýchlostný test, kde boli otvárané rôzne aplikácie a otestovali sa aj schopnosti správy operačnej RAM pamäte. Prvé kolo začalo veľmi sľubne pre Samsung Galaxy Note 8, ktorý sa na prvých pár desiatok sekúnd dostal do vedenia. Zlom však nastal pri otvorení hry Flip Diving, od ktorej potom začala Note 8-čka za iPhonom 8 Plus zaostávať.

Nenechaj si ujsť
Takéto sú výrobné ceny iPhone 8 a 8 Plus. Najdrahší je opäť displej

Presne tu vidíme, že procesor A11 Bionic zvláda omnoho lepšie náročnejšie úlohy ako len jednoduché príkazy. Skúška RAM pamäte priniesla skvelý výsledok. Samsung Galaxy Note 8 dokázal znova otvoriť všetkých 16 aplikácií bez toho, aby sa načítala jediná z nich.

Kto sa teda stal absolútnym víťazom? Odpoveď nájdeš v priloženom videu a my už len prezradíme, že Apple by mal trocha zapracovať na správe pamäte RAM, pokiaľ to uzná za vhodné, nakoľko bol v podobnom teste rýchlejší aj iPhone 7 Plus. Z toho vyplýva, že na novom iPhone 8 Plus má výrobca ešte čo dolaďovať.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
18%
Páči sa mi to
27%
Chcem to
0%
Mám to
9%
Nepáči sa mi to
27%
Neznášam to
18%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]
 • Korzar

  Smiešne, testovať na Note 8 hry, za prvé je to pracovný stroj a za druhé ios je iná platforma ako Android, čiže aj optimalizácia či už hier, alebo aplikácií je vždy iná. Takým testom môžu dávať nejakú váhu iba deti alebo ľudia čo tomu prd rozumejú.

  • Richard

   Možná právě o tom tyhle testy jsou. Papírově může být A11 o desítky procent rychlejší než Snapdragon ale právě na (ne)optimalizaci appek jde pak vidět rozdíl při reálném používání. Nebo z toho taky můžeme usoudit, že Apple schválně optimalizuje systém a možná i HW aby vykouzlili ty ohromný čísla v benchmarcích.

   • Mišo H.

    Súhlas. Benchmarky sú úplne k ničomu, rýchlosť telefónov vôbec nezodpovedá ich reálnej rýchlosti používania. Samsungy, Huawei a Sony telefóny majú oveľa nižšie čísla, ale všetky strčili do vrecka iPhone 7 a som presvedčený, že prekonajú aj iPhone 8, prípadne X. Kupovať si telefón na základe výsledkov v benchmarkových testoch môže iba hlupák. Navyše, je úplne jasné, že tie benchmarky sú stavané a manipulované tak, aby v nich vyhrala tá-ktorá značka…

 • peterpan

  hahahaaa ufonaci kde ste ,dobre ste dostali po frnaku.. antutu a benchmarky niesu vsetko.. ked je to nahovno odladene moze to mat aj mantricke cisla v benchoch.. jednoznacne samsung note 8 fon roka 2017 nie je o com.. jedine sa mu este mozu ako tak priblizit nove modely huawei mate 10 a mate 10 pro prip este mozno ak pride nova bezramova nokia 9 , od google pixel 2 neocakavam nic prevratneho..

  • Mišo H.

   Jednoznačne fón roka nie je note 7, akurát tak cenou je to jasný víťaz. Telefón roka je pre mňa LG V30, prípadne Mate 10 pro. Samsung v poslednej dobe vylepšuje cenu ako hardware. Google phone je, rovnako ako iPhone, len predražený telefón so škaredým dizajnom.