Vstavaná aplikácia fotoaparátu v iPhonoch neponúka mnoho možností a režimov ako je tomu u Android smartfónov. To sa však snažia vyriešiť aplikácie tretích strán, ktoré bývajú obohatené o rôzne skvelé funkcie, s ktorými je možné zachytiť ešte krajšie fotografie. Jedným z príkladov ako fotiť snímky s dlhou expozíciou je teraz nový titul Spectre, ktorý sa postará o jedinečné zábery v noci, ale aj cez deň. 

Dlhé expozície sú doménou najmä kvalitných zrkadloviek, no nie je výnimkou, že sa s nimi stretávame aj v smartfónoch. Do prostredia iOS teraz fotenie dlhej expozície prinášajú aj tvorcovia známej aplikácie Halide, ktorá je jednou z najlepších fotografických aplikácií pre iPhony. V porovnaní s klasickým fotoaparátom ponúka omnoho viac možností.

Dlhé expozície sú teraz hračkou

S dlhou expozíciou však teraz prichádza Spectre, aplikácia pre vytváranie pohybujúceho sa svetla v noci či rozmazanej tečúcej rieky cez deň, informoval portál The Verge. Kľúčovým prvkom je v tomto prípade umelá inteligencia, ktorá dokáže stabilizovať obraz aj na niekoľko sekúnd, pričom vôbec nie je potrebný tripod. Taktiež dokáže v noci automaticky rozlíšiť pohybujúce sa svetlo a vytvoriť dynamickú fotografiu.

Nenechaj si ujsť
Svoj iPhone či iPad môžeš výrazne vylepšiť len vďaka jednej aplikácii. iOS dodáva úplne nový rozmer

Cez deň zvláda umelá inteligencia odstrániť z chodníkov davy ľudí a v niektorých prípadoch aj autá z ciest. V momente fotografovania zachytí Spectre stovky fotiek, ktoré následne spojí do jednej výslednej a upraví expozíciu. S rozpoznávaním scény a stabilizáciou je možné využiť až 9-sekundovú expozíciu bez podporného tripodu. V prípade tohto stojana však aplikácia sama vypne stabilizáciu, aby tým predišla rôznym problémom.

Dlhé expozície tiež môžu byť uložené v iPhone ako „Live Photo“, z ktorého sa dá vybrať ten najlepší záber. Chvíľu môže trvať, kým sa používateľ naučí s touto aplikáciou pracovať, no neskôr môže byť výsledok aj taký ako na priložených fotkách od tvorcov Spectre. V App Store je táto novinka dostupná za uvádzaciu sumu 2,29 €, pričom cena bude neskôr ešte o čosi vyššia.

‎Spectre Kamera
‎Spectre Kamera
Price: 4,49 €

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom