banner-nubia-z11Po predstavení nového Androidu 7.0 Nougat sa systém začal najprv šíriť na referenčné zariadenia od Googlu. Výrobcom ostatných smartfónov chvíľu trvá, kým systém upravia k obrazu svojmu. K prvým spoločnostiam, ktoré ponúknu Nougat patrí aj Sony. Vlajková loď Xperia X a jej Compact verzia dostávajú len pár dní pred Vianocami nový operačný systém so slušnou nádielkou noviniek.

Sony sa stará o svojich zákazníkov a tí preto teraz dostávajú novú aktualizáciu s Androidom 7.0 Nougat. Informácia sa objavila na neoficiálnom Xperia blogu, ktorý je však ohľadom aktualizácií vždy veľmi spoľahlivý. Prví majitelia dostávajú update s označením 34.2.A.0.266 v Austrálií, Južnej Amerike, Rusku, Thajsku, Vietname, Turecku a na Strednom Východe. Aktualizácia sa ale postupne priebehom ďalších dní bude šíriť aj do zvyšných krajín sveta.

Sony Xperia X Compact môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

sony-xperia-x-compact

zdroj fotografie: Sony

TIP: Koncept Sony Xperie Edge ukazuje ďalšieho bezrámikového krásavca od japonských samurajov

Sony už pred časom vypustilo veľkú aktualizáciu pre Xperia X Performance a model XZ. Nový operačný systém mali ich majitelia k dispozícií už zhruba pred mesiacom, teda ak sa zapojili do beta testovania. Majitelia Xperie X a X Compact tak len pár dní pred Vianocami dostanú veľkú aktualizáciu. V nasledujúcom videu si môžete pozrieť novinky v tejto veľkej aktualizácii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom