banner-mi-mixOd príchodu Xiaomi Mi MIX sa na internete objavilo viacero konceptov smartfónov s displejom zaberajúcim vyše 90 % prednej strany. S takýmito riešením prišli napríklad aj čínske spoločnosti Meizu alebo Huawei. Ďalším takýmto počinom je koncept Sony Xperie Edge, ktorá neprichádza priamo od výrobcu, no od dizajnéra Mettiho Farhanga.

Konštrukcia je navrhnutá pre Sony Xperia Edge, ktoré okrem „bezrámikového“ dizajnu disponuje aj zahnutým displejom. Ten sa po bokoch a hornej strane zahýba smerom dozadu a vytvára tak bezrámikový dojem. Tenké rámčeky tam však, rovnako ako pri Mi MIX, nájdeme. Na spodnej strane sa nachádza jediná časť bez displeja, v ktorej je zabudovaná selfie kamera. Ovládacie tlačidlá sú softvérové, a tak ich nájdeme priamo na displeji.

sony-bezel-less-phone

Niet pochýb o tom, že by to mohol byť jeden z priamych konkurentov pre Mi MIX od Xiaomi. Konštrukcia smartfónu však vyzerá byť oproti 6,4-palcovému Číňanovi menšia. Na zadnej strane dokonca nájdeme duálny fotoaparát, ktorým konkurent nedisponuje. Keďže tento koncept nepochádza priamo od Sony, je iba veľmi malá pravdepodobnosť, že by sa tento pokročilý smartfón stal aj skutočnosťou. Nemôžeme však zabúdať ani na Huawei, ktorý pod svojou dcérskou spoločnosťou Honor už čoskoro predstaví zariadenie Honor Magic.

TIP: Honor Magic sa predvádza na prvej fotografii s futuristickým 5-palcovým displejom

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom