banner-galaxy-a3-a5
Mohlo by sa zdať, že mobilná divízia spoločnosti Sony pomaly upadá. Smartfóny od tohto výrobcu už dávno nie sú obľúbené tak, ako tomu bolo kedysi a mätúce označenia ponúkaných modelov tomu rozhodne neprospieva. Tomuto výrobcovi sa však črtá na lepšie časy, nakoľko po dlhšom čase plánuje predstaviť nové zariadenia, ktoré by mu mohli dopomôcť opäť vystúpiť až na vrchol.

Je jasné, že k návratu medzi svetovú elitu musí Sony ponúknuť hlavne poriadnu vlajkovú loď. Tá by mala byť dostatočne výkonná na to, aby dokázala stíhať s očakávanými modelmi čínskej, ale i svetovej konkurencie. Takisto by spoločnosť konečne mohla po dlhšom čase prehodnotiť dizajnový jazyk, ktorý sa za posledné roky nikam výrazne neposunul. Možno sa však toho dočkáme už v dohľadnej dobe, nakoľko sa internetom začali šíriť informácie o tom, že japonský technologický gigant pracuje hneď na pätici nových zariadení, ktorých by sme sa mohli dočkať už o mesiac na veľtrhu MWC v španielskej Barcelone.

Sony Xperia Z5 Premium môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Androidpit-Xperia-Z5-Premium-7zdroj fotografie: AndroidPit

Sony Yoshino

Podľa dostupných informácií má byť Sony Yoshino doposiaľ najvýkonnejším smartfónom tohto výrobcu. Ponúknuť má totižto 8-jadrový procesor Snapdragon 835, ktorému bude asistovať LPDDR4 RAM pamäť o veľkosti 4 alebo 6 GB. Prednú stranu bude zdobiť 5,5-palcový displej s ohromným 4K rozlíšením, zatiaľ čo strana zadná ponúkne fotografický snímač Sony IMX400. Ten by mal priniesť výrazné navýšenie kvality výsledných fotografií.

Sony BlancBright

V zásade by malo ísť o totožné zariadenie, akým je vyššie zmienené Yoshino s niekoľkými zásadnými zmenami. Displej ponúkne rovnakú uhlopriečku s nižším a o dosť logickejším 2K rozlíšením. Nekompromisná dávka výkonu by mala byť taktiež zabezpečovaná procesorom Snapdragon 835, avšak hovorí sa aj o menej výkonnom Snapdragone 653. Dostane sa aj na 4 GB pamäte RAM a rovnaký fotografický snímač IMX400.

Sony Keyaki

Sony Keyaki má byť zariadením strednej triedy s kompaktnejšími rozmermi. Do vienka tak dostane 5,2-palcový FullHD displej, ktorého jemnosť bude stále na vynikajúcej úrovni. Toto zariadenie má byť poháňané procesorom od spoločnosti MediaTek, pričom by malo ísť 8-jadrový Helio P20. Interné úložisko pojme 64 GB dát, zatiaľ čo 4 GB pamäte RAM zabezpečia bezstarostný multitasking. Hlavný fotoaparát má ponúknuť rozlíšenie 23 MPx a naopak predný 16 MPx rozlíšenie.

Sony Hinoki

Podľa všetkého sa dočkáme aj nového zástupcu nižšej strednej triedy, ktorý sa bude môcť pochváliť 5-palcovým HD displejom. Jeho pohonným agregátom bude opäť procesor MediaTek Helio P20, ktorému budú dopomáhať 3 GB operačnej pamäte RAM. Vnútorná pamäť pojme 32 GB a zahanbiť by sa nemali ani fotoaparáty. Ten hlavný má vytvárať snímky s 16 MPx rozlíšením, zatiaľ čo si selfie snímač bude musieť vystačiť s nižším 8 MPx rozlíšením.

Sony Mineo

Posledným očakávaným smartfónom je záhadný Sony Mineo, o ktorom sa toho vie len veľmi málo. Tento model by mal taktiež spadať do strednej triedy, pričom jeho cena by mala atakovať 325 €.

TIP: Sony potvrdilo, že 3.5 mm audio jack zo svojich smartfónov v blízkej budúcnosti neodstráni

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom