banner-redmi-4aTrend odstraňovania 3.5 mm audio jacku už zasiahol viacerých výrobcov, ktorí tak urobili kvôli zmenšeniu hrúbky svojich nových smartfónov. Pre počúvanie hudby musia teda používatelia využiť iné možnosti. Sony však tomuto trendu nepodľahlo a rozhodlo sa ponechať obľúbený konektor vo svojich smartfónoch aj naďalej. 

Sony ešte v decembri minulého roka potvrdilo, že sa obľúbeného audio konektora, ktorý je už desaťročia najpoužívanejším medzi mnohými zariadeniami, neplánuje vzdať a naďalej ich budeme môcť v jeho smartfónoch nájsť. Spoločnosť tak berie ohľad najmä na zákazníkov, ktorým chce aj naďalej poskytovať možnosť počúvať kvalitnú hudbu tradičným spôsobom. Apple je jedným z výrobcov, ktorí to vyriešili inak. Majitelia iPhonov majú pri počúvaní hudby na výber použiť buď Bluetooth slúchadlá, alebo kúpiť špeciálny adaptér.

sony-xperia-xa-product-2
zdroj fotografie: CNET

TIP: Vlajková loď Sony Xperia X a jej Compact verzia dostávajú aktualizáciu na Android 7.0 Nougat

Pre počúvanie hudby však môže byť použitý aj konektor USB Type-C, ktorý zároveň dovoľuje vyrobiť tenší smartfón s väčšou batériou. Nový USB-C konektor a Lightning port môžu dokonca zlepšiť kvalitu zvuku. Sony však chce stále ostať pri klasickom 3,5 mm audio jacku, ktorý má v jeho smartfónoch zastúpenie už mnoho rokov. Zatiaľ nie je známe, ako dlho bude výrobca trendu odstraňovania odolávať, no v blízkej budúcnosti ho nové zariadenia od Sony ešte budú obsahovať. Myslíš si, že je na čase, aby sa audio jack úplne vytratil zo smartfónov?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom