Zatiaľ čo taký Microsoft pravidelne informuje o pripravovaných hrách a ďalších novinkách pre jeho Xbox Series X, japonské Sony sa s odhaľovaním doteraz príliš neponáhľalo. Avšak to neznamená, že si nepripravilo reakciu na konanie konkurencie. Po doterajších odhaleniach, ktoré zahŕňali aj únik dizajnu nového ovládača, má Sony pripravovať konferenciu, ktorá nám v súvislosti s PS5 prezradí ďalšie detaily. Tentokrát by sa spoločnosť mala zamerať na nové hry, informoval portál Kotaku pre Bloomberg.

O novej konzole od japonského Sony sme sa doteraz dozvedeli viacero dôležitých informácií. Pozornosť sa upriamuje najmä na vyšší výkon, vylepšenú grafiku a rýchle SSD, ktoré má poskytnúť ohromné možnosti.

V apríli tohto roka spoločnosť oficiálne ukázala aj nový model ovládača, ktorý nahradí aktuálny DualShock 4. Miesto pokračovania v názvosloví však Sony zvolilo odlišné pomenovanie DualSense.

Sony môže odhaliť hry pre PS5 už o niekoľko dní

Ďalšie detaily o pripravovanej konzole však gigant zverejňuje len opatrne, pričom jeho úhlavný konkurent už fanúšikom Xboxu toho o novej generácii konzoly prezradil omnoho viac. Microsoft pravidelne odhaľuje aj nové hry, na ktoré sa budú môcť hráči tešiť. Doteraz sme mohli vidieť niekoľko hier aj pre PS5, no podľa nových informácií sa čoskoro máme dočkať konferencie, na ktorej nám Sony prezradí omnoho viac informácií. Tie by sa však nemali týkať detailov o samotnej konzole, ale práve o portfóliu hier.

THE SNOPER/YouTube

Virtuálna konferencia by sa mala konať už 3. júna, čo doteraz potvrdilo viacero dôveryhodných zdrojov, ktoré tiež hovorili o tom, že nové odhalenia sa nebudú týkať hardvéru konzoly.

Sony tak naďalej niektoré špecifikácie tají, no hráčov môže rozhodne potešiť aj fakt, že už čoskoro sa dozvedia viac o nových hrách, ktoré budú pre PS5 určené. Vývojári titulov pritom budú môcť využiť veľký potenciál, ktorý v sebe nová konzola ponesie. Bližšie sme sa hardvérovým špecifikáciám venovali v samostatnom článku.

Nenechaj si ujsť
Veľká téma: Príchod PlayStation 5 sa blíži. Zhrňme si, čo o konzole zatiaľ vieme

Kvalitu hier pozdvihne aj nový Unreal Engine

Obrovským prekvapením bolo prednedávnom aj odhalenie nového Unreal Engine 5, ktorý bol prezentovaný práve pri hraní technologického dema Lumen in the Land of Nanite na konzole PS5. Úchvatná grafika, hra tieňov, svetla a množstvo detailov v novom engine poskytne hráčom úplne nový, ešte realistickejší zážitok pri hraní hier. Viac o novom engine sa dozvieš v tomto článku. Čo sa týka samotných hier, detailný zoznam ako v prípade publikácie od Microsoftu po konferencii Xbox 20/20 Sony zatiaľ neukázalo, no stať sa tak môže už o pár dní.

YouTube

Samotné Sony informácie o pripravovanej konferencii nekomentovalo. V auguste by spoločnosť mala uskutočniť udalosť State of Play, na ktorej sa má taktiež zamerať na herné novinky, a to nielen pre PS5, ale aj pre aktuálnu generáciu PS4, informuje Gizchina.

Predstavenie konzoly je však stále otázkou niekoľkých mesiacov a presný dátum nie je známy. Stále tak platí, že PS5 sa oficiálne objaví až koncom roka. Výrobca však avizoval, že k oneskoreniu nedôjde ani napriek stále aktuálnej koronakríze.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom