Japonská spoločnosť konečne potvrdila dohady a stanovila dátum svojho plánovaného online eventu venovanému PlayStation 5. Prezentáciu si podľa PlayStation Blog budeš môcť v priamom prenose pozrieť už na budúci týždeň.

Kým o novej konzole od Microsoftu, Xbox Series X, už vieme prakticky všetko dôležité, iný príbeh sa píše pri hernom zariadení od Sony. Poznáme síce hardvérovú špecifikáciu aj detaily ohľadom nového ovládača DualSense, vzhľad aj herný line-up však stále zostáva veľkou neznámou.

Prečítaj si aj
Veľká téma: Príchod PlayStation 5 sa blíži. Zhrňme si, čo o konzole zatiaľ vieme

Najmenej do jednej z týchto oblastí však Sony plánuje budúci týždeň vo štvrtok 4. júna o 22:00 nášho času vniesť trochu svetla. Presne na vtedy totiž japonská spoločnosť naplánovala svoj nový event s názvom The Future of Gaming.

Jim Ryan, prezident a riaditeľ Sony Computer Entertainment, v otvorenom liste spresnil, že prezentácia sa bude týkať odhalenia nových hier, ktoré si hráči na next-gen zariadení budú môcť zahrať.

Jim Ryan ďalej upresnil, že hráči sa môžu tešiť na hry od väčších aj menších, starších aj novozaložených herných štúdií, pričom celá prezentácia by mala trvať niečo viac ako hodinu.

Chystaná prezentácia teda bude s najväčšou pravdepodobnosťou venovaná čisto hrám, odpovede na ďalšie otázky týkajúce sa PlayStation 5 by mali podľa prezidenta SCE prísť v ďalších prezentáciách, na ktoré sa Sony už pripravuje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom