Predplatitelia herných služieb od Microsoftu a Sony si môžu od júna vychutnať rad vynikajúcich titulov. Členovia Xbox Game Pass Ultimate alebo Xbox Live Gold sa môžu tešiť na štvoricu hier na čele s vynikajúcim slovenským RPG Shadows: Awakening, Sony zase rozdá v rámci svojej služby PlayStation Plus trojicu hier, medzi ktorými nebude chýbať adrenalínom nabitá vesmírna akcia Star Wars: Squadrons.

Júnové hry pre Xbox Game Pass Ultimate a Xbox Live Gold

Aktuálna ponuka od Microsoftu pre hráčov s aktívnym predplatným služieb Xbox Game Pass Ultimate a Xbox Live Gold je rozdelená do dvoch intervalov. Od 1. júna je možné siahnuť po tituloch The King’s Bird a NeoGeo Battle Coliseum, od 16. júna sa odomknú ďalšie dve hry Shadows: Awakening a Injustice: Gods Among Us. Všetky hry sú dostupné pre konzoly Xbox Series X a Xbox One.

Zobraziť celú galériu (1)
Freepik (Úprava redakcie)

Shadows: Awakening

Dostupnosť: od 16. júna do 15. júla

Unikátne izometrické akčné RPG od slovenských vývojárov z Games Farm s taktikou pretkanými súbojmi. Hráči sa zhostia úlohy démona, aby požierali duše padlých hrdinov, ktoré ďalej ovplyvňujú vývoj postavy. Je tak na hráčoch, či zachránia svet živých, alebo ho ponoria do ešte hlbšej pekelnej priepasti. Pomerne náročná hra s podmanivým príbehom a krásnym grafickým spracovaním.

NEPREHLIADNI
Svetový unikát z Česka. Do hry Kingdom Come: Deliverance mieri novinka, ktorú si pýtajú fanúšikovia už od začiatku

Injustice: Gods Among Us

Dostupnosť: od 16. júna do 30. júna

Klasická bojovka z DC univerza so známymi komiksovými postavami. Príbehová linka sa odohráva v alternatívnom univerze, v ktorom Superman prešiel na stranu zla, nastolil nový poriadok a v ceste mu stojí Batman a výber superhrdinov. Injustice: Gods Among Us je zasadená do 2,5D prostredia, ale postavy a pozadie sú v 3D.

The King’s Bird

Dostupnosť: od 1. do 30. júna

Hra The King’s Bird od herného štúdia Serenity Forge preverí reakcie hráčov vo svete siluet, v ktorom na nich čakajú premyslene vystavané prekážky v minimalistickom grafickom spracovaní. Postupom v hre sa obtiažnosť čoraz viac zvyšuje.

NeoGeo Battle Coliseum

Dostupnosť: od 1. do 15 júna

Zábavná arkádová bojovka NeoGeo Battle Coliseum proti sebe postaví dvojčlenné tímy, ktoré si to rozdajú v arénach. Zaujímavo poňatý je single player mód, v ktorom hráči osamote čelia vlnám protivníkov a za predpokladu, že vydržia celých 300 sekúnd odolávať, príde na rad finálny boss.

Júnové hry pre členov PlayStation Plus

Predplatitelia služby PlayStation Plus si v júni budú môcť stiahnuť vesmírnu strieľačku Star Wars: Squadrons, bojovku Virtua Fighter 5 Ultimate Showdown a špionážnu hru Operation: Tango.

Star Wars: Squadrons

Dostupnosť: od 1. júna do 5. júla

Letecké súboje z prostredia najznámejšej vesmírnej ságy ponúknu adrenalínom nabitú akciu z pohľadu prvej osoby. Odveký konflikt Novej republiky a Impéria z pohľadu prvej osoby ponúkne súboje z kokpitu ikonických stíhačiek ako X-wing alebo TIE fighter. Hráči sa v rámci 5-členných letiek snažia správne zvolenou taktikou a spoluprácou zničiť nepriateľskú stranu aj za cenu menších či väčších strát. Na konzole PS4 je možné zapojiť sa do bojov aj vo virtuálnej realite.

NEPREHLIADNI
RECENZIA: Prichádza výnimočné RPG. Herná novinka v tebe vyvolá nebezpečne návykový zážitok

Virtua Fighter 5 Ultimate Showdown

Dostupnosť: od 1. júna do 2. augusta

Klasická bojovka v remastrovanom 3D spracovaní a HD grafike umožňuje hrať za 20 postáv vo vynovených online súbojoch. Jedinečná šanca stať sa legendou bojových umení a vydobyť si rešpekt v prestížnom turnaji.

Operation: Tango

Dostupnosť: od 1. júna do 5. júla

Kooperatívna špionáž pre dvoch hráčov, v ktorej musia hráči plniť náročné misie vo svete budúcnosti. Iba kombináciou schopností obidvoch postáv sa dajú dosiahnuť úspechy, ktoré hráčov povedú k úspešnému infiltrovaniu do radov nepriateľa. Základom hry je komunikácia medzi hráčmi, preto je potrebný funkčný mikrofón pre obidve zúčastnené strany.

Do 31. mája je pre predplatiteľov služby PlayStation Plus stále v ponuke aktuálna trojica hier Battlefield 5, Wreckfest a Stranded Deep.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom