Kingdom Come: Deliverance je bez najväčších pochybností jednou z najdôležitejších hier našich západných susedov. Vzhľadom na to, že za jej vývojom stojí tamojšia legenda Daniel Vávra, mimo iné aj autor prvej Mafie, fanúšikovia už pri jej vydaní očakávali český dabing.

Ten však vzhľadom na veľkosť hry nebol uskutočniteľný a ako pripomína dizajnér na svojom Facebooku, nešlo ani tak o peniaze, ako skôr o nedostatok času. Ako ale upozorňuje portál Indian-tv.cz, v produkcii je fanúšikovský dabing, ktorého kvalita hraničí s profesionálnymi dabingovými štúdiami.

Pôvodne malo ísť iba o nahovorenie príbehových animácií, z čoho sa časom ale ukázal plnohodnotný fanúšikovský dabing celej hry a jej rozšírení. Skupinka nadšencov už vydala aj krátku ukážku, ktorá poukazuje na kvality dabingu.

NEPREHLIADNI
RECENZIA: Na PS5 vyšla geniálna exkluzivita. Náročnosťou je to hra, aká tu este nebola

V príspevku na Facebooku Vávra komentuje, že ak by Warhorse Studios chcelo vytvoriť niečo podobné, určite by to za tú vynaloženú námahu nestálo a rozhodne by na tom prerobili. Na druhej strane však fanúšikovský projekt podporil čiastkou 100 000 českých korún (približne 3900 eur).

Projekt môžeš podporiť na tomto transparentnom účte aj ty, kde je v čase písania článku už takmer 263 000 českých korún, teda v prepočte vyše 10 230 €. Vávra naopak na inom mieste dodáva, že on sám bol prizvaný k tomu, aby jednu z postáv plnohodnotne nadaboval.

Pôvodne išlo o fanúšikovské nadšenie

Indian-tv.cz oslovil autorov projektu, od ktorých získal hneď niekoľko cenných informácií. Na dabingu sa údajne pracuje už 7 mesiacov, pričom sú hotové už všetky animácie a aktuálne sa pracuje na zvukovej postprodukcii. Projekt zastrešuje Mark Pilger a Artur Komňacký.

Celkovej profesionalite dabingu nahráva aj to, že sa na ňom aktuálne podieľa vyše 50 hercov. Medzi nimi nájdeme napríklad aj o niečo zvučnejšie mená ako Jan Přeučil, Karel Zima, Petr Gelnar, Eva Salvatore Burešová, Eliška Brumovská, Luboš Ondráček, Jakub Przebinda či Pavel Vítek.

Steam

Dvojicu v nemalej miere podporuje aj samotné Warhorse Studios. Vojtěch Nedvěd, zvukár pôvodnej hry, im poskytol kvantum podkladov slúžiacich ako pevný odrazový mostík. Pomocnú ruku im podal aj Jiří Rýdl, marketingový manažér štúdia, a ako spomíname vyššie, samozrejme samotný Daniel Vávra.

Zdroj zároveň upozorňuje, že český dabing bude hotový v nasledujúcich 6 až 12 mesiacoch. Rozpätie je zapríčinené aj aktuálnou situáciou, ktorá v nemalej miere ovplyvnila (spomalila) už aj doterajšiu produkciu. Dabing bude dostupný zadarmo pre všetkých PC hráčov, pričom sa zároveň rokuje aj o verziách pre PS4 a Xbox One.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP