Snímač odtlačkov prstov pod displejom sa už zdá ako jedna obrovská utópia. Rôzne dohady, ktorý telefón s tým príde ako prvý už zrejme unavuje viacerých fanúšikov. Zdá sa však, že Samsung bude medzi prvými, keďže si v týchto dňoch zaregistroval patent s touto technológiou.

Stále sa však jedná o projekt takpovediac v plienkach, takže sa dá očakávať, že ho neuvidíme v Galaxy S9. Na Twitteri to potvrdil aj marketingový manažér Samsungu, ktorý sa vyjadril, že technológia pravdepodobne nebude dovtedy pripravená na zavedenie jej masívnej výroby.

Exkluzivita pre Note 9

Smartfóny z línie Galaxy Note sa radia medzi prémiové zariadenia a sú teda aj patrične vybavené ako po hardvérovej, tak aj po softvérovej stránke. Je teda možné, že snímač odtlačkov prstov pod displejom uvidíme práve v prípade tohto phabletu. Ak si chce Samsung udržať svoje predaje, je viac ako nutné, aby rok čo rok prišiel so zásadnejšou inováciou.

Tento snímač je navyše spojený s tlakovým senzorom. Možno sa tak dočkáme aj konkurenčného riešenia pre 3D Touch od Apple. Nechajme sa prekvapiť, čím nás juhokórejský gigant ohúri pri svojich ďalších smartfónoch. Snímač odtlačkov prstov pod displejom by ale bol určite veľkým trhákom, aj keď Samsung nemusí byť prvým výrobcom, ktorý túto technológiu prinesie na trh. Stále by tak mohol Samsung používať úžasný Infinity displej a vyhovieť zároveň fanúšikom, ktorým vadí umiestnenie skenera na zadnej strane pri fotoaparáte.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom