Záver roka 2017 sa pomaly blíži a mnohí výrobcovia smartfónov už začínajú rozbiehať práce na ich budúcoročných modeloch. Čínske Vivo si pripravilo podklady pre nadchádzajúci model Xplay7, ktorého podoba však unikla priamo z firemnej prezentácie. 

Už dlhé mesiace sa debatuje o technológií zabudovaného snímača odtlačkov prstov v displeji smartfónov, ktorá sa však ku koncovému spotrebiteľovi doteraz nedostala. Všetko by mal zmeniť rok 2018, kedy nám Vivo odhalí model Xplay7.

Stroj so špičkovými technológiami

Spoločnosť totiž na vývoji tohto prvku pracuje so samotným Qualcommom, ktorý do tejto novinky dodá viac ako len snímač odtlačkov. Hlavnou pohonnou jednotkou totiž bude procesor Snapdragon 845. Vysoké nároky Vivo Xplay7 splní aj po fotografickej stránke. Na zadnej stene totiž prinesie duálny fotoaparát so snímačom Sony IMX401, ktorý zvládne až 4-násobné optické priblíženie. Mimo tejto špeciality sa výrobca zameral aj na trend bezrámikových displejov, a tak do svojej ďalšej vlajkovej lode vloží zobrazovací panel, ktorý pokryje drvivú väčšinu prednej strany.

Nenechaj si ujsť
Revolúcia skutočne prichádza. Qualcomm zabuduje snímač odtlačkov prstov do displejov smartfónov

Jej vrchnú časť budú zrejme narúšať len dva kruhovité výrezy pre selfie fotoaparát a ďalšie senzory. Po prvých prototypoch sa tak o pár mesiacov výrobcovia, ako Vivo, ale aj ďalší konečne odhodlajú ponúknuť zabudovaný snímač odtlačkov prstov v smartfónoch aj bežným zákazníkom. O jeho kvalitách, respektíve negatívach nás presvedčia až reálne testy, na ktoré si ešte nejaký ten čas počkáme. Napriek tomu, že ide len o rendery, vyzerá Vivo Xplay7 skutočne skvelo. Do predstavenia sa však podoba tejto novinky ešte môže zásadne zmeniť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú