Rok 2017 sa podľa všetkého opäť ponesie v znamení extrémneho výkonu, o ktorý sa vo väčšine smartfónov postarajú procesory od americkej spoločnosti Qualcomm. Vlajková loď tohto výrobcu čipsetov, Snapdragon 835, má disponovať skvelými špecifikáciami, ktoré sme však doteraz stále nevideli v akcii. Akú-takú predstavu nám mohli poskytnúť uniknuté výsledky z benchmarkov, no tie veľkú dieru do technologického sveta nespravili.

Tento 8-jadrový procesor v nich totižto nedosiahol očakávané výsledky a pred svojím predchodcom si vytvoril len minimálny náskok. Pripravovanú novinku dokonca poľahky predčil procesor Kirin 960 vyrábaný čínskou spoločnosťou Huawei. Už vtedy bolo však jasné, že Snapdragon 835 nepovedal svoje posledné slovo, čo sa dnes potvrdilo novým výsledkom z benchmarku Geekbench 4. Pripravovaný čipset v menšej odvete dosiahol omnoho zaujímavejšie skóre jedného, ale i všetkých jadier dohromady.

Huawei Mate 9 Dual SIM môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Snapdragon 835 Geekbench
zdroj fotografie: Geekbench

Tieto vylepšenia sú pripisované dodatočnému ladeniu, pričom stále nie je isté, či výkon v budúcnosti ešte o niečo neporastie. Výsledky neznámeho testovacieho zariadenia s procesorom taktovaným na úrovni 1,9 GHz dosahujú pri teste jedného jadra 2004 bodov a pri teste všetkých zasa 6233 bodov. Tento smartfón bol ďalej vybavený 4 GB pamäte RAM, pričom softvérovú stránku zabezpečoval Android vo verzii 7.1.1 Nougat.

Huawei Mate 9

zdroj fotografie: Gizmochina

Nenechaj si ujsť
Procesor Pinecone od Xiaomi príde aj v poriadne výkonnej verzii!

Rozdiel oproti pôvodnému testu z konca minulého roka, kedy Snapdragon 835 získal 1844 a 5426 bodov, tak rozhodne nie je zanedbateľný. Napriek tomu sa ale americkej spoločnosti nepodarilo prekonať spomínaný Kirin 960 (1949 a 6439 bodov), ktorý má v teste všetkých jadier stále menší náskok. Novinka od Qualcommu sa však neúspechu obávať rozhodne nemusí, nakoľko je už teraz isté, že bude použitá v pripravovaných vlajkových lodiach väčšiny svetových výrobcov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP