Snapdragon 823 bude vyrobený ultra-modernou 10 nm technológiou, pobeží až na 2,6 GHz

banner-mi5
Súčasným najvýkonnejším procesorom na poli smartfónov je nepochybne Snapdragon 820, ktorý poháňa aktuálne vlajkové lode svetových výrobcov. Podľa údajov najznámejšieho benchmarku Antutu, je Xiaomi Mi5 kráľom smartfónového priemyslu s dosiahnutým výsledkom nad 130 000 bodov. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Americký výrobca však nechce zaspať na vavrínoch a v útrobách firmy pilne pracuje na mierne vylepšenej verzii zatiaľ najúspešnejšieho procesora. Nový čipset ponesie názov Snapdragon 823 a kódové označenie bude MSM8996PRO. Stavebným kameňom sa má stať efektívnejšia 10 nm výrobná technológia, ktorá umožní lepšie hospodárenie s batériou a vyššie výkonové možnosti. Kryo jadrá ostanú nemenné, no zvýši sa maximálna možná frekvencia na 2,6 GHz (Snapdragon 820 má 2,2 GHz). Zmena sa dotkne aj grafickej jednotky Adreno 530, ktorá taktiež dostane vyššiu pracovnú frekvenciu, a to na úrovni 720 MHz (820-ka má 624 MHz). Niektoré zdroje sa tiež domnievajú, že by sme mohli vidieť aj ohromný maximálny takt na úrovni 3 GHz , no táto teória je veľmi málo pravdepodobná.

Xiaomi Mi5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>xiaomi-mi5-recenzia (20)

Xiaomi Mi5 so Snapdragonom 820

Snapdragon 823 bude podporovať až 8 GB pamäťové RAM moduly a očakáva sa aj podpora pre 25 MPx fotoaparáty. Procesor by mal byť dostupný v prvých zariadeniach ku koncu roka 2016 a v tomto zozname svetových spoločností, ktoré využijú jeho služby by nemalo chýbať ani Xiaomi, ktoré plánuje použiť novinku do svojho pripravovaného phabletu rady Mi Note alebo v úplne novom phablete s možným názvom Xiaomi Max.

Zdroj: News.mydrivers.com, Fudzilla.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]