banner-mi5
Populárna benchmarková aplikácia AnTuTu, ktorá sa zaoberá meraním hrubého výkonu smartfónov, zverejnila rebríček najrýchlejších smartfónov za prvý kvartál roka 2016.  Údaje pochádzajú od samotných používateľov inteligentných zariadení testovaných za posledné 3 mesiace. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Rebríček zverejnení na sklonku roka 2015 jednoznačne ovládli smartfóny z dielne Apple. V prvom štvrťroku aktuálneho roka 2016 našiel procesor A9 použitý v nových iPhonoch konkurenta v podobe Snapdragonu 820 od Qualcommu. To znamenalo výmenu na vedúcich pozíciach v rebríčku.

Xiaomi Mi5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


antutu-q1-2016-fastest-phones-rank

Aktuálny rebríček vedie kráľ čínskych smartfónov, Xiaomi Mi5 s už vyššie spomínaným Snapdragonom 820. V tesnom závese je na druhom mieste vlajková loď Samsungu, Samsung Galaxy S7 Edge, ktorý používa vlastný procesor Exynos 8890. Svoju úlohu na celkovom výkone mohol zohrať aj fakt, že Xiaomi prichádza „iba“ s postačujúcim FullHD rozlíšením, zatiaľ čo Samsung stavil na QuadHD displej. Na treťom mieste sa s veľkým náskokom pred prenasledovateľmi stále drží Apple iPhone 6s.

Celkový rebríček je bohatý na čínskych výrobcov. V top 10 sa umiestnilo až 5 výrobcov smartfónov z Číny. Huawei Mate 8 obsadil nepopulárne 4. miesto, hneď za ním skončila vlajková loď spoločnosti Meizu, Meizu Pro 5. Pomerne nový výrobca LeTV sa so svojím LeTV Max umiestnil na 7. mieste. Posledným z radu čínskych smartfónov je Vivo Xplay 5, tentokrát ale vo verzii so 4 GB pamäťou RAM.

Recenzia | Xiaomi Mi5: Prichádza nový kráľ čínskych smartfónov!

Smartfóny čínskych výrobcov dosiahli naozaj impozantné výsledky. Netreba však zabúdať na skutočnosť, že benchmarkové aplikácie merajú len hrubý výkon zariadení a pri celkovom pocite z používania zohráva nemenej dôležitú aj softvérová optimalizácia.

Zdroj: Phonearena

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom