Nepochybne najočakávanejším mobilným procesorom tohto roka je 8-jadrový Snapdragon 835, ktorého výrobu zabezpečuje spoločnosť Samsung. Tento čipset má byť vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam použitý v drvivej väčšine pripravovaných high-endov. Americký kráľ mobilných čipsetov však pilne pracuje aj na procesore strednej triedy, ktorý ponesie označenie Snapdragon 660.

Napriek tomu, že sa už o tomto zaujímavom čipsete toho popísalo mnoho, do dnešného dňa stále nebolo predstavené žiadne zariadenie ním poháňané. Podľa doterajších zistení je vyrábaný 14 nm výrobnou technológiou spoločnosti Samsung. To znamená, že bude omnoho výkonnejší a zároveň aj úspornejší od svojich priamych predchodcov. Toto tvrdenie, našťastie, podporujú aj najnovšie fotografie, ktoré zachytávajú neznáme testovacie zariadenie obdarené práve procesorom Snapdragon 660. Na fotografiách je navyše zachytené aj výsledné skóre v benchmarkovej aplikácii Antutu.

zdroj fotografie: Gizmochina

Tá nám odhalila, že sa po novom zariadenia strednej triedy nebudú musieť hanbiť za svoj nedostatočný výkon. Bez väčších problémov totižto presiahnu v tejto aplikácii skóre 100 000 bodov. Nový čipset strednej triedy tak hravo konkuruje aj tým najvýkonnejším procesorom od MediaTeku. Testovacie zariadenie, ktoré dosiahlo skóre 105 576 bodov, okrem spomínanej 660-ky obsahovalo aj 6 GB RAM pamäte, 64 GB interné úložisko či 2K displej. Po softvérovej stránke bol využitý Android vo verzii 7.1.1 Nougat a ako grafický akcelerátor poslúžil čip Adreno 512.

zdroj fotografií: Gizmochina

Nenechaj si ujsť
Nová mobilná platforma od Qualcommu prináša 4G aj do klasických tlačidlových telefónov!

Ďalšie informácie hovoria, že Snapdragon 660 je zložený z ôsmich Kryo jadier, ktoré sú rozdelené do dvoch clustrov. Výkonnejšie štyri z nich budú taktované na frekvencii 2,2 GHz. Ďalšie štyri majú byť úsporné, o čom svedčí aj ich nižší takt na úrovni 1,9 GHz. Novinka od Qualcommu okrem iného podporuje aj úložiská typu UFS 2.1 i duálne fotoaparáty. Rovnako by v nej mala byť implementovaná podpora pre rýchlonabíjaciu technológiu Quich Charge 4.0. Prvého reálne dostupného zariadenia s týmto procesorom by sme sa mohli dočkať už v dohľadnej dobe, no presnejšie informácie, bohužiaľ, známe nie sú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom