Vlajkové lode medzi smartfónmi dvíhajú latku kvality čoraz vyššie a výnimkou nie sú ani zobrazovacie panely, ktoré hodnotí spoločnosť DisplayMate. Prvenstvo si v tejto sfére doposiaľ držal Samsung Galaxy Note 8. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ako je mnohým známe, Samsung patrí medzi jedných z najväčších výrobcov zobrazovacích panelov. Jeho špičkové obrazovky sa však nenachádzajú len v modeloch z vlastných radov, ale predáva ich aj konkurencii. Apple pri vývoji výročného modelu stavil kartu na OLED displej od tohto kórejského výrobcu a lepšie spraviť ani nemohol.

Displej iPhonu X posúva hranice

Odborníci, ktorí len pred časom ohodnotili displej Samsungu Galaxy Note 8 ako najlepší na svete, teraz pozmenili svoj názor a tento titul pripísali práve iPhonu X. Svojimi kvalitami ich zobrazovací panel tejto výročnej novinky od Apple tak nadchol, že mu neváhali udeliť hodnotenie A+. Farby, ktoré iPhone X na displeji zobrazuje, sú takmer dokonalé, pozorovacie uhly sú ukážkové a rovnako skvelý je tiež maximálny a minimálny jas.

iphone x

Nenechaj si ujsť
Video: Samsung naložil Applu a vysmieva sa jeho smartfónom. Prišiel rad aj na iPhone X a výrez

Perfekcionizmus v tomto smere nemožno Applu uprieť, pretože za týmto úspechom stojí v prvom rade špičková kalibrácia farieb. Konkurent Samsungu tak dokázal využiť OLED panel skutočne na maximum. Nebyť kvalitného spracovania, zrejme by sa mu to nepodarilo, a tak sa z tohto úspechu môže tešiť aj táto kórejská spoločnosť. Experti spoločnosti DisplayMate sa dokonca zhodli, že iPhone X má dokonalejší displej ako iné smartfóny, monitory či UHD televízory.

Majitelia Note 8-čky však nemusia zúfať, že majú horší displej. Rovnako ako iPhone X, aj ich vlajková loď Samsungu podporuje široké spektrum farieb v štandardoch sRGB a DCI-P3. Protivník z Kalifornie však dokázal lepšie využiť potenciál obrazovky, ktorú len tak nejaký smartfón skoro zrejme neprekoná.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
14%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
14%
Neznášam to
71%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]