V Prahe sa úspešne zrealizoval predaj bytu za Bitcoiny, pričom všetko prebehlo v poriadku a v rekordnom čase. Dokonca aj v celosvetovom meradle patrí táto transakcia medzi prvé. 

O využití kryptomien ako bežného platidla sme ti už správu priniesli. Že sa táto metóda dostáva postupne do praxe, ukazuje napríklad aj internetový obchod Alza či realitná spoločnosť Home Hunters. Práve druhej menovanej firme sa ešte v minulom roku podaril jeden z prvých predajov nehnuteľnosti výmenou za Bitcoin na svete. O obchode informuje portál CzechCrunch.

Nehnuteľnosť za 35 mincí

Klientom bol rusky hovoriaci muž, ktorý je veľkým fanúšikom kryptomien. Sám pritom hovorí, že Bitcoin predstavuje budúcnosť v peňažnom sektore a medzi jeho hlavné výhody v porovnaní s klasickými menami patrí jednoduchosť používania a aj celkového prevodu. Aj to bol teda dôvod, prečo zvolil takúto neobvyklú formu platenia. Celá transakcia stála 35 Bitcoinov, čo je v prepočte na aktuálny kurz 437 315 Eur.

Nenechaj si ujsť!
Ťažiari nestíhajú spracovať všetky transakcie Bitcoinu. Zvyšujú tak poplatok za ich prevod

Zakladateľ realitnej spoločnosti Home Hunters, Jaroslav Kováč, priznáva, že celý obchod sa nezaobišiel bez istej dávky nervozity. Proces predaja bytu za kryptomenu totiž nikdy predtým netestovali a nakoľko išlo o exkluzívnu záležitosť, nechceli spraviť chybu.

Klientovi tak bolo predstavených celkovo 10 nehnuteľností, z ktorých jednu si nakoniec vybral. Celý obchod navyše prebehol v raketovom tempe a predaj zabral celkovo len jeden týždeň. Takto rýchlo sa pritom obyčajne nepredávajú byty ani za bežné peniaze a nie to ešte za kryptomeny. Počas celého procesu sa našťastie nevyskytli žiadne problémy a všetko tak prebehlo ako po masle.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom