V štyroch slovenských mestách bolo doposiaľ možné zakúpiť si kryptomenu BitCoin prostredníctvom špeciálneho automatu. Teraz sa tento zoznam rozšíril aj o východoslovenskú metropolu. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Nový automat spustili včera, a to v pivárni v centre Košíc. Ide tak už o desiate podobné zariadenie na Slovensku. Záujemcovia majú možnosť si v takomto automate zakúpiť kryptomenu výmenou za peňažný vklad.

Mena do virtuálnej peňaženky alebo ako lístok

Na nákup je pritom potrebná mobilná aplikácia, ktorá plní úlohu virtuálnej peňaženky a obsahuje jedinečný QR kód. Alternatívnou možnosťou je nechať si vytlačiť lístok s QR kódom. Takúto možnosť môžeš zvoliť napríklad pri jednorázovom použití kryptomeny.

Pred nákupom si však všetko dobre prepočítaj. Kurz bitcoinu je veľmi premenlivý a momentálne je cena približne na úrovni 4050 € za bitcoin. Virtuálnu menu si však môžeš v automatoch kúpiť aj v desatinách či stotinách hodnoty.

Kde ich minúť?

Priamo v Košiciach je možné s nakúpeným bitcoinmi platiť v rôznych prevádzkach. Celkovo ich je v tomto meste 7, pričom ďalšie možnosti ponúkajú početné internetové obchody, ktoré akceptujú platbu kryptomenou. Okrem Košíc môžeš bitcoinové automaty nájsť aj v Bratislave, Banskej Štiavnici, Poprade a Michalovciach. Aj v týchto mestách sa nachádzajú kamenné obchody, kde zaplatíš virtuálnou menou. Celkovo je na svete už takmer 1500 bitcoinových automatov a práve Bratislava bola v tomto zozname prvým európskym mestom. Využil si už možnosť zakúpiť si kryptomenu v našich mestách aj ty?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
100%
O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]