Elektrické kolobežky môžeme pokojne označiť za hit elektrickej mikro-mobility. Nie len vo svete, ale aj na Slovensku sa kolobežky tešia čoraz väčšej obľube, nakoľko sú cenovo stále dostupnejšie. Práve elektrické kolobežky by mali hrať dôležitú úlohu v dnešnom rýchlo rozvíjajúcom svete, pričom využívať sa budú hlavne v preplnených mestách.

Dnes už nie je ničím výnimočným, ak za celý deň stretneme niekoľko ľudí, ktorí sa prevážajú po meste na elektrickej kolobežke. Ide o obľúbený druh dopravy, ktorý v rámci mesta dokáže ušetriť čas, ale aj nervy s parkovaním, či čakaním v zápchach.

Na trhu sa nachádza niekoľko desiatok modelov od rôznych výrobcov. Medzi najznámejších z nich môžeme určite zaradiť čínske Xiaomi, Ninebot, KUGOO, Segway, SXT, či Razor. Kolobežky je možné zakúpiť v obchodoch s elektronikou, či športovým vybavením. Kolobežku však môžeš získať aj u mobilného operátora.

Operátori sa snažia svoju ponuku neustále vylepšovať a prispôsobovať potrebám svojich zákazníkov. Aj preto sme si mohli zvyknúť na to, že okrem smartfónov poskytujú svojim zákazníkom možnosť vziať si k svojmu paušálu aj iné zariadenia ako sú napríklad smart hodinky, herné konzoly, či smart TV. Nebude preto prekvapením, že sa nájdu operátori, ktorí majú vo svojej ponuke aj elektrické kolobežky.

Orange má v ponuke zatiaľ len jednu kolobežku

Orange má vo svojej ponuke zatiaľ len jeden model, pričom ide o Xiaomi Mi Electric Scooter. Kolobežka s výkonom 250 W je dostupná už za 410 € k najlacnejšiemu paušálu Go 10 € alebo za 1 € k najdrahšiemu paušálu Go 65 € pri kúpe cez e-shop. Ako pri smartfónoch, tak aj tu platí, že môžeš zaplatiť určitú akontáciu a zvyšok sa ti rozpočíta do mesačných splátok.

Zobraziť celú galériu (3)
Orange má v ponuke zatiaľ len jeden model elektrickej kolobežky, pričom ide o model Xiaomi Mi Electric Scooter, Printscreen/Orange

Operátorov sme oslovili s otázkou, či plánujú v najbližšej dobe rozširovať svoju ponuku o ďalšie modely, prípadne iné elektrické dopravné prostriedky.

O prípadnej aktualizácii portfólia kolobežiek alebo iných smart zariadení budeme informovať, keď to bude aktuálne. Každopádne, zákazníci si k svojim paušálom za zvýhodnené ceny už dávno nemusia vyberať len z ponuky telefónov, ale veľkej obľube sa tešia aj mnohé iné smart zariadenia. Preto budeme ponuku aj naďalej prispôsobovať ich záujmom a preferenciám,“ uviedla pre FonTech.sk hovorkyňa spoločnosti Orange Slovensko, Alexandra Piskunová.

Telekom ponúka kolobežku aj bicykle. Plánuje aj miernu obmenu

Telekom má vo svojej ponuke elektrickú kolobežku Ninebot by Segway KickScooter ES1, ktorú využíva aj prvá služba zdieľaných elektrických kolobežiek na Slovensku, Mint. O tejto službe sme ťa informovali aj v samostatnom článku.

Zobraziť celú galériu (3)
Telekom má v ponuke okrem kolobežky aj elektrické bicykle, pričom na jeseň plánuje aj miernu obmenu, Printscreen/Telekom

Kolobežku s výkonom 250 W môže zákazník získať len cez web, pričom k najlacnejšiemu paušálu ÁNO S za 10 € ju môžeš mať za jednorazový poplatok 139 € s mesačným doplatkom vo výške 11 €. K najdrahšiemu paušálu ÁNO XXL za 70 € dostaneš kolobežku za jednorazový poplatok 1 € s mesačným doplatkom 2 € počas viazanosti.

Telekom ponúka svojim zákazníkom okrem spomínanej kolobežky aj elektrické bicykle. V ponuke sú tri modely značky DEMA a jeden model značky Liberty. Bicykle sa od seba líšia predovšetkým veľkosťou a cenou.

Zvažujeme na jeseň miernu obmenu ponuky elektrických kolobežiek a v prípade uvádzania nových modelov budeme o nich informovať. Miera podpory závisí od konkrétnych modelov,“ uviedol pre FonTech.sk hovorca spoločnosti, Michal Korec.

V O2 nájdeš okrem kolobežiek aj hoverboard

Mobilný operátor O2 má taktiež vo svojej ponuke mnoho rôznych smart zariadení, medzi ktorými nechýba ani elektrická kolobežka. V ponuke je model Xiaomi Mi Scooter 2 s výkonom 250 W a Ninebot by Segway KickScooter ES1 s rovnakým výkonom. K najlacnejšiemu Modrému paušálu za 15 € môžeš kolobežky získať za jednorázový poplatok 2 € s následnými mesačnými splátkami vo výške 19 € počas celej doby viazanosti. Po odrátaní bonusu vo výške 2 € zaplatíš spolu 32 € mesačne.

Pokiaľ si vyberieš najdrahší Platinový paušál za 45 €, tak zaplatíš taktiež jednorázový poplatok 2 € spolu s mesačnými splátkami vo výške 19 € počas celej doby viazanosti. V tomto prípade však dostaneš bonus vo výške 12 €, takže mesačne zaplatíš spolu s paušálom 52 €.

Zobraziť celú galériu (3)
Operátor O2 ponúka svojim zákazníkom okrem dvoch kolobežiek aj elektrický hoverboard, Printscreen/O2

O2 má v ponuke taktiež aj hoverboard Xiaomi Ninebot Mini s výkonom 700 W, pričom cena a podmienky sú rovnaké ako v prípade elektrickej kolobežky.

S elektrickými kolobežkami sa zákazníci v ponuke O2 mohli stretnúť už od decembra 2017, kedy sme začali s predajom modelu Xiaomi Mi Scooter 2 v čiernej farbe. Tento model je dostupný v ponuke O2 do dnešného dňa. Okrem tejto kolobežky je v našej ponuke taktiež Xiaomi Ninebot Mini v čiernej farbe, ktorý je určený pre odvážnejších a skúsenejších jazdcov, či mladšie generácie.

Avšak nielen Xiaomi sa teší popularite v oblasti elektrických kolobežiek na Slovensku. Je to aj model Ninebot by Segway KickScooter ES1, ktorý dopĺňa ponuku elektrických kolobežiek pre zákazníkov O2,“ uviedla pre FonTech.sk hovorkyňa spoločnosti O2, Tereza Molnár.

4ka zatiaľ neponúka žiadne podobné zariadenia, no trend je jasný

Najmladší operátor 4ka aktuálne vo svojej ponuke žiadne zariadenia nemá a podľa vyjadrenia ich ani neplánuje v blízkej dobe do svojej ponuky zaradiť.

Nad podobnými aktivitami v súčasnosti neuvažujeme,“ uviedol pre FonTech.sk hovorca spoločnosti, Matúš Benčík.

Trend spojený s dopravou na elektrických kolobežkách neunikol ani operátorom, a preto majú vo svojich ponukách zaradené aj elektrické kolobežky, prípadne aj ďalšie elektrické dopravné prostriedky. Z vyššie uvedených informácií je jasné, že sa operátori snažia neustále svoju ponuku vylepšovať a približovať potrebám svojich zákazníkov. Pokiaľ teda plánuješ zmenu tvojho paušálu a nepotrebuješ nový smartfón, tak skús porozmýšľať aj nad touto možnosťou.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom