Slovenská sporiteľňa ako najväčšia banka obsluhuje vyše 2,3 milióna klientov a teraz predstavuje nový produkt, ktorý má používateľom ponúknuť inovatívnu formu interakcie a možnosti v online bankovníctve.

Slovenská sporiteľňa dnes médiám oficiálne predstavila svoj nový produkt s názvom George. Ide o digitálnu platformu, ktorá prináša do online bankovníctva prvky známe zo sociálnych sietí či vyhľadávača Google. Nejde o priame prepojenie s týmito službami, ale George prináša podobné funkcie. Používateľské prostredie internetbankingu Slovenskej sporiteľne tak bude niektorými prvkami pripomínať Facebook, ale ponúkne pre klientov aj možnosť vyhľadávania.

Zobraziť celú galériu (11)
Pavol Lupták / FonTech

Celkovo teda Slovenská sporiteľňa chce online bankovníctvo zjednodušiť a ponúknuť klientom známe funkcie z iných internetových služieb. Medzi hlavné prednosti Georga v porovnaní so štandardným internetbankingom spoločnosť uvádza:

  • Prehľadnosť – používateľ po prihlásení uvidí svoje karty,
    úvery či sporenia prehľadne usporiadané a vizuálne rozlíšené. George je responzívny, čo umožňuje ovládanie v počítači alebo na tablete
  • Jednoduchosť – pomáha vytvárať adresár z klientových platieb. Namiesto IBAN čísiel tak používateľ vidí mená a má k dispozícii jednoduchšie a prehľadnejšie zadávanie platieb.
  • Vyhľadávanie – v účtoch je možné jednoducho vyhľadávať. Služba funguje podobne ako pri vyhľadávaní alebo zadávaní  v Google. Stačí, keď používateľ do vyhľadávacieho políčka napíše napr. sumu, adresáta platby alebo slovo, ktoré uvedené v poznámke.
  • Personalizácia – George pomáha bankovanie personalizovať, pridať si fotky k menám účtov, zmeniť farby či pozadie, popremiestňovať jednotlivé položky
  • Interaktívne návody – po kliknutí na otáznik v pravej spodnej časti obrazovky sa používateľovi zobrazí návod, s vysvetlením funkcie a jej fungovania

Klienti už môžu Georga začať využívať

Slovenská sporiteľna už spustila novú produkt a klienti môžu začať na Georga prechádzať. Prechod je bezplatný pre všetkých klientov banky, pričom s ním nie sú spojené ani žiadne ďalšie poplatky. Po prechode na Georga sa staršie internet bankovníctvo automaticky vypne.

Zobraziť celú galériu (11)
Pavol Lupták / FonTech

Dostupná je okrem webovej verzie aj mobilná aplikácia George Go pre Android aj iOS, ktorá nahradzuje doterajšie aplikácie Účty a Platby. Prechod na novú verziu online bankovníctva je zatiaľ dobrovoľný, spoločnosť pritom očakáva, že do konca roka by na Georga mohli prejsť všetci jej klienti. Rovnaká služba pritom bude dostupná pre všetkých klientov bánk v skupine Erste, teda napríklad aj v Rakúsku či v Česku. Na Slovensku využíva internet banking od Slovenskej sporiteľne 1 milión používateľov.

V budúcnosti majú do produktu George pribúdať ďalšie funkcie a inovácie. Na dnešnej tlačovke sa spomínala bližšia prepojenosť napríklad so službou PayPal. Služba by mohla využívať aj prvky umelej inteligencie a v budúcnosti vo väčšej miere automatizovať niektoré úkony a procesy.

Prečo meno George

Banku inšpiroval príbeh letca Lawrencea Sperryho, ktorý pred 100 rokmi vynašiel prvého autopilota a pomenoval ho George. Veta „Nechaj to na Georgea“ v letectve zľudovela a v online bankovníctve má symbolizovať prehľadnejšie a jednoduchšie bankovanie. Demo verziu nového produktu si môžu používatelia vyskúšať na tomto odkaze. Čo hovoríš na nové internet bankovníctvo dostupné na Slovensku?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom