Kto by si nespomínal na legendárnu mobilnú hru Flappy Bird, ktorá sa po predstavení pred 7 rokmi rýchlo stala súčasťou mnohých smartfónov. Retro štýl, ktorý spočiatku vyzeral nevinne a zábavne, sa však po niekoľkých leveloch premenil na nočnú moru hráčov, ktorí kvôli nej neraz svoje zariadenie rozbili. A teraz tu máme potencionálnu náhradu priamo zo Slovenska, ktorá sa postará o to, aby si počas hrania neostal pokojný. Poly: INSANELY HARD GAME je neuveriteľne frustrujúca slovenská hra, ktorá pôsobí jednoducho, no vo výsledku skončíš s hraním poriadne nasr…nasrdený.

Aj vo svete mobilných hier sú dnes k dispozícii tie najrôznejšie tituly. Od prepracovaných grafických hier, až po jednoduché arkádovky či hlavolamy, ktorými si spríjemníš chvíľu voľného času. Mnoho z nich dokáže človeka zabaviť aj na celé hodiny. Niektoré z nich nadchnú a iné si zasa veľa chvály nevyslúžia.

Ako si však získať pozornosť úplne jednoduchým, no pričom tak účinným spôsobom, kvôli ktorému nebudeš chcieť pustiť mobil z ruky? Slovenský vývojár zo štúdia d.kreations, Denis Kakačka, našiel recept a pretavil ho do svojej novej hry pre smartfóny s iOS. Poly: INSANELY HARD GAME sa tak môže medzi mobilnými hrami stať slovenskou alternatívou niekdajšieho titulu Flappy Bird, ktorý potrápil mnohých hráčov a rozbil už nejeden mobil. Čím chce teda táto novinka zaujať?

Hra stvorená na zabitie času a tvojej trpezlivosti

V prvom rade je to spomínaná jednoduchosť spojená s náročným hraním. Hra samotná je postavená na prostom grafickom základe, no v tomto smere nejde o žiaden retro štýl. V skratke, Poly je klasická arkádkovka, ktorá však dostala nápaditý koncept. Každým levelom náročnosť rastie a potvrdzujeme, že tento titul skutočne vyskúša tvoju trpezlivosť.

Malá gulička skákajúca po vznášajúcich sa kameňoch môže na pohľad pôsobiť nezáživne, no pocity hráča sa zmenia už behom chvíle, keď sa „naštartuje“ v prvých kolách. Zbieranie bodov, teda zlatých mincí, sa rázom stáva stále náročnejšie a už keď si myslíš, že sa na tom predposlednom kameni gulička odrazí do cieľa, poletí preč.

Stačí malá nepresnosť a level môžeš začať odznova. Preskákať sa na koniec sa stáva náročnou úlohou, pri ktorej do hrania zapojíš všetky svoje zmysly, no neraz aj slovník slovenských či zahraničných vulgarizmov. Poly: INSANELY HARD GAME tak potvrdzuje svoj názov už po chvíli hrania. Koniec koncov, ešte počas testovania si podľa štatistík 170 ľudí zaplo level až 9 249-krát, no úspešných pokusov bolo len 606, čo nie je ani 7 % zo všetkých.

V hre momentálne nájdeš 20 levelov, no ďalšie pribudnú časom. Taktiež máš možnosť získať nové guličky, ktoré si môžeš buď zakúpiť za 1,99 € v aplikácii, alebo sa odomknú pozvaním priateľov, či podporením vývojára lajkom na sociálnych sieťach. Svoj progres môžeš sledovať v tabuľke, kde môžeš skóre porovnať s ostatnými hráčmi a priateľmi.

Počas hrania sa ale bez poplatku nevyhneš reklamám (teda, pokým máš zapnutý internet). Samotná hra je momentálne je oddnes oficiálne dostupná v App Store. Prajeme ti pevné nervy a rozvážne ťahy pri hraní, kde budeš s najväčšou pravdepodobnosťou jeden level opakovať minimálne niekoľkokrát.

‎Tunnel Rush: Endless Chase
‎Tunnel Rush: Endless Chase

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom