V nedeľu 22. augusta RTVS na Jednotke odvysielala druhú časť relácie Byť zdravý je výhra, v ktorej po premiérovom nezdarenom kole vyhralo očkovaciu prémiu hneď niekoľko výhercov.

Niektorí reláciu na obrazovkách ani nesledovali, avšak heslo vedeli. Teraz bude heslo vďaka šikovným programátorom dostupné vždy včas nielen na obrazovke RTVS, ale aj na webe a v mobilnej aplikácii, upozornila satirická stránka Zomri na Facebooku.

Heslo sa najnovšie zjaví aj na webe a v appke dobrovoľníkov

Práve sledovanie relácie Byť zdravý je výhra, ale najmä správne heslo je podmienkou k získaniu prémiovej výhry 100 tisíc eur v prípade, ak vyžrebovaného súťažiaceho kontaktujú moderátori RTVS počas živého vysielania. Pokiaľ niektorí zo súťažiacich nezodpovie správne heslo do 20 sekúnd alebo nezdvihne telefón, suma sa automaticky posúva k ďalšiemu súťažiacemu a navyšuje o ďalších 100 tisíc eur.

Nie každý zo zapojených Slovákov však trávi nedeľný večer sledovaním tejto relácie k očkovacej lotérii, a tak nemusia poznať vždy to aktuálne heslo, ktoré sa po každom súťažnom kole mení. Pre všetkých sú tu najnovšie aj webové stránky Očkovanie.info, Heslo.cze.tech alebo Povedzheslo.sk, ktoré naprogramovali dobrovoľníci s cieľom poskytnúť aktuálne heslo aj tým, ktorí nesedia pred obrazovkami.

Každú nedeľu večer pri žrebovaní výhercov v relácii Byť zdravý je výhra sa tak na stránkach zobrazia aktuálne heslá, ktoré si môžu súťažiaci prečítať pred prípadným telefonátom od moderátorov alebo aj počas toho. Navyše, čoskoro má byť podľa autora webu Heslo.cze.tech dostupná aj mobilná aplikácia pre Android a iOS, ktorá bude plniť rovnaký účet.

NEPREHLIADNI
Jakub to vymyslel lepšie ako štát. Výhru v očkovacej lotérii si jednoducho overíš cez web

Podobne ako spomenuté weby, aj táto aplikácia bude prístupná zadarmo, bez reklám a taktiež bude podporovať notifikácie, vďaka ktorým dostanú všetci používatelia upozornenie so vždy aktuálnym heslom. Aplikácia by mala byť čoskoro dostupná na stiahnutie a odkaz na ňu potom používatelia nájdu priamo na webe.

Po spackanom kole si očkovaciu prémiu odniesli hneď 4 súťažiaci

Týmto spôsobom tak budú môcť súťažiaci v prípade vyžrebovania počas živého vysielania zistiť heslo aj prostredníctvom notifikácie počas telefonátu a bez toho, aby museli vôbec sledovať reláciu na Jednotke. Že pre výhru nemusia súťažiaci reláciu Byť zdravý je výhra sledovať a stačí im poznať len správne heslo dokázalo posledné nedeľné kolo vysielania.

Po vyžrebovaní a telefonáte od moderátorov získala Emanuela z Bratislavy 500 tisíc eur len vďaka tomu, že poznala správne heslo, aj keď reláciu iba počúvala. Sumu 400 tisíc eur získala vďaka tomu, že pred týždňom až štyria súťažiaci nevyhrali svojich 100 tisíc, a tak sa všetky výhry akumulovali a preniesli do včerajšieho kola.

Snímka obrazovky/RTVS

NEPREHLIADNI
Matovičova lotéria motivuje iba k výhre. Objavili v nej chybu, nemá základnú vlastnosť pre zvýšenie zaočkovanosti

Ďalší súťažiaci z Vranova nad Topľou včera vyhral taktiež 100 tisíc eur. Tretí súťažiaci včera telefón nestihol zdvihnúť, no štvrtému súťažiacemu sa následne podarilo zodpovedať správne heslo a odniesol si tak dokopy až 200 tisíc eur. Svoju výhru 100 tisíc eur si odniesla aj posledná vyžrebovaná súťažiaca z Trnavy.

Po prvom nezdarenom kole si tak v druhej časti relácie odnieslo vysoké výhry hneď niekoľko vyžrebovaných šťastlivcov. A vďaka dostupným webom či neskôr aj mobilnej aplikácii budú mať Slováci ešte väčšiu šancu získať očkovaciu prémiu aj bez toho, aby museli reláciu na Jednotke každú nedeľu večer sledovať.

Ostáva len veriť, že stránky zvládnu prípadný nápor používateľov a správne heslo bude dostupné vždy včas.

Ďalšie články:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú