Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Build Your Dreams, celosvetovo najväčší producent elektrických osobných automobilov šokoval automobilový priemysel, keď odhalil svoj nový najlacnejší elektromobil Seagull Dolphin Mini. Ako uvádza portál Electrek, štartovacia cena tohto malého mestského elektromobilu v Číne začína na neuveriteľných necelých 10 000 EURO.

Tento malý elektromobil z produkcie BYD využíva nový typ batérie Blade priamo od výrobcu BYD a je dostupný v dvoch veľkostiach batérie 30,08 a 38,88 kWh. Podľa menej presného čínskeho CLTC cyklu je dojazd menšej batérie 305 km, väčšia zvládne 405 km.

Dizajn z pera Lamborghini

Nabitie batérie z 30 na 80 % trvá v ideálnych podmienkach menej ako 30 minút. Interiér vozidla je vybavený 10,1 palcovým otočným stredovým displejom s dôrazom na minimalizmus, ktorý má zabezpečiť nízke výrobné náklady.

BYD

Za dizajnom tohto mini elektromobilu stojí Wolfgang Egger, ktorý je bývalým dizajnérom Lamborghini, a aj preto si tento elektromobil vyslúžil prezývky „Lamborghini mini“. Uvedenie tohto elektromobilu na trh vyvolalo veľké obavy zo strany tradičných automobilových výrobcov, keďže podľa neoverených informácií nie je BYD pri výrobe tohto modelu s cenou od 10 000 EURO stratový.

Tradičný výrobcovia automobilov hľadajú cenovo dostupné elektromobily, aby mohli konkurovať predovšetkým čínskym výrobcom. Využívajú služby inžinierskych konzultačných firiem, ktoré kontrolujú každú časť vozidla, aby zistili, ako môžu jej klienti zlepšiť efektivitu.

Efektívne navrhnutý elektromobil

Spoločnosť Caresoft, ktorá takto podrobila skúmaniu BYD Dolphin Mini zistila, že je jednoduchý, efektívne navrhnutý a postavený s kvalitou a spoľahlivosťou lepšou, než sa očakávalo. BYD má veľkú výhodu, pretože vyrába takmer všetky komponenty pre svoje vozidlá interne.

BYD

Okrem Činy bol predaj BYD Dolphin Mini spustený v Južnej Amerike, kde verzia vybavená menšou batériou štartuje v Brazílii na cene 20 100 dolárov, verzia vybavená kapacitne väčšou batériou štartuje na cene 23 200. V blízkej budúcnosti je plánované spustenia predaja na ďalších trhoch vrátane Európy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú