Pre Slovákov máme nemilé správy. Spoločnosť UPC plánuje zvýšenie cien od 1. februára 2024. Táto zmena ale postihne len niektorých zákazníkov, pričom mesačné poplatky sa zvýšia o 1 až 2,50 €. Zvyšovanie cien zdôvodňujú rastúcou infláciou a nákladmi spojenými s poskytovaním služieb, vrátane drahších TV programov,

Hovorca UPC Jaroslav Kolár exkluzívne pre portál Živé.sk potvrdil, že zmena sa dotkne necelých 22-tisíc klientov. Poplatky za telefónne služby, doplnkové TV balíčky, pridružené služby a zariadenia zostávajú nezmenené, rovnako ako zákaznícke zľavy.

Vyššia cena prinesie aj výhody

Od 1. februára sa bude meniť cena pre skupinu zákazníkov, dôvodom je rastúca miera inflácie a vstupných nákladov, kľúčových pre poskytovanie služieb. Pri TV službách je to taktiež výrazný rast nákladov súvisiacich najmä so zvýšením platieb za programový obsah slovenským komerčným TV staniciam,“ povedal Kolár.

Zákazníci, ktorých sa táto zmena týka, dostanú výhody za vyššiu cenu. Medzi benefity patrí zvýšená rýchlosť internetového pripojenia, trojmesačný balíček platených TV programov, bezpečnostný internetový balíček na rovnaké obdobie a 24 nových regionálnych kanálov.

Podľa UPC môžu zákazníci, ktorí nesúhlasia so zvýšením cien, odstúpiť od zmluvy bez sankcií, aj keď majú zmluvne viazané služby. Avšak, odstúpenie je možné iba písomne listom s vlastnoručným podpisom, ktorý musí byť doručený najneskôr do 31. januára 2024.

Freepik (Úprava redakcie)

Zmeny sa začnú uplatňovať v súlade so zúčtovacím obdobím zákazníka. UPC odporúča kontaktovať infolinku alebo navštíviť pobočku pre ďalšie informácie a eventuálny odchod od služieb bez sankcií.

Toto zdražovanie je dôležité pre zákazníkov, ktorých sa týka, a odráže realitu rastúcich nákladov poskytovateľa. Za vyšší mesačný poplatok zároveň klienti dostanú výhody, čím sa toto zdražovanie aspoň sčasti vynahrádza.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP