Článok bol aktualizovaný a doplnený o vyjadrenie spoločnosti ZSE Drive.

Nabíjacie stanice najväčšieho slovenského poskytovateľa na Slovensku ZSE Drive majú aktuálne veľký výpadok. Zrejme na všetkých staniciach na Slovensku nejde spustiť nabíjanie.

Na problémy s nabíjaním sme aktuálne narazili aj my v redakcii. Pri pokuse o spustenie nabíjania a autorizácii fyzickou kartou alebo čipom nabíjačka vypíše, že používateľ nie je oprávnený spustiť nabíjanie.

Pri autorizácii cez mobilnú aplikáciu sa stojan chvíľu tvári, že nabíjanie sa spustilo, no po chvíli sa proces zastaví. Po kontaktovaní podpory nám nabíjaciu stanicu reštartovali na diaľku a následne už autorizácia fungovala správne.

Podobné problémy hlásia aj ostatní elektromobilisti

Podobné problémy hlásia aj iní elektromobilisti na Slovensku. Jednému z nich dokonca nefunguje nabíjanie na ZSE Drive už niekoľko dní, pričom sa odvolával na rovnaké problémy s autorizáciou, ktoré spomíname vyššie.

Michal Varga/FonTech

Zdá sa však, že problém nie je nejak extra závažný, nakoľko nám po reštarte nabíjanie znova fungovalo. Zrejme je takýmto spôsobom nutné reštartovať každú jednu nabíjaciu stanicu na Slovensku.

O vyjadrenie k tejto situácii sme požiadali priamo spoločnosť ZSE Drive:

Včerajší výpadok autorizácie nabíjacích kariet medzi 10:33 – 15:56 bol spôsobený komplikáciou plánovanej údržby backend platformy nášho dodávateľa, fínskej spoločnosti Virta. Podobný výpadok zaznamenali aj ďalší zahraniční poskytovatelia služieb elektromobility, využívajúci služby backendu spoločnosti Virta.

Výpadok nás samozrejme mrzí a prijmeme príslušné opatrenia voči aktuálnemu prevádzkovateľovi backend platformy. Momentálne je situácia v poriadku a autorizácia prebieha bez komplikácií.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP