Pred pár týždňami sme informovali o výsledku hlasovania európskej komisie, ktorá sa zhodla na ustanovení jednotného nabíjacieho štandardu smartfónov. Podľa najnovších informácií portálu AppleInsider to však vyzerá tak, že USB-C na budúcoročných iPhonoch ešte neuvidíme.

Portál získal exkluzívne informácie od uznávaného analytika Ming-Chi Kua, ktorý v minulosti okrem iného predikoval aj špecifikácie rôznych iPhonov (napríklad iPhone SE 2020), jeho nízkej cene (tu) alebo o úplnom odstránení nabíjacieho portu v budúcnosti.

Rovnako poskytuje svoje predikcie aj v oblasti počítačového segmentu, kedy len nedávno naznačil, že nové MacBooky môžu dostať opäť MagSafe, pričom sa zbavia Touch Baru. Podľa jeho najnovších informácií nedostanú iPhony v blízkej dobe USB-C nabíjací konektor, a to aj napriek tomu, že nielen MacBooky, ale už aj iPady na tento štandard dávno prešli.

Screenshot / YouTube / MKBHD

Kuo okrem technických problémov s vodotesnosťou naznačuje aj finančný dopad, aký by odstránenie Lightning portu malo na program Made for iPhone (MFI):

Verím, že zavedenie technológie USB-C v smartfónoch Apple je v rozpore so ziskovosťou spoločnosti, konkrétne programu MFI, nehovoriac o jej vodotesnej špecifikácii, ktorá je nižšia, ako v prípade Lightningu či MagSafe. Ak iPhony v budúcnosti upustia od Lightningu, s veľkou pravdepodobnosťou sa automaticky zvolí dizajn bez portov s podporou MagSafe.“

Fanúšikovia rovnako, aj vzhľadom na aktuálnu situáciu s rúškami, očakávali veľkolepý návrat senzoru Touch ID. Odtlačok prsta skrytý v tlačidle však podľa analytika v blízkej budúcnosti na vlajkových lodiach iPhonov neuvidíme.

iphone
iMore

Analytik myšlienku Touch ID nehádže za hlavu, pričom ale zdôrazňuje, že na jej prípadné znovuzrodenie v mobilnej línii Apple si ešte musíme počkať. Kedy, v akej podobe a či vôbec však povedať nevie.

Len pre pripomenutie, najnovšiu podobu Touch ID, zabudovanú do tlačidla zapínania, ako posledný získal iPad Air 4. generácie. Ten bol vo vynovenom dizajne kopírujúcom drahšieho súrodenca iPad Pro predstavený minulú jeseň. Touch ID má pritom ako jediné Apple zariadenie umiestnene na boku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom