Uznávaný analytik produktov Apple, Ming-Chi Kuo, prichádza s novými informáciami ohľadom druhej generácie iPhone SE. iPhone SE 2 by sme mali uvidieť už začiatkom budúceho roka, dizajnovo by sa mal poberať na iPhone 8 a poháňať by ho mal najnovší procesor A13, píše 9to5mac.

Prvá generácia iPhonu SE bola pre Apple trefou do čierneho. Kalifornský gigant týmto smartfónom oslovil širokú skupinu ľudí vďaka dovtedy obľúbenému hranatému a kompaktnému dizajnu a cenovke, ktorá bola ďaleko pod hranicou vlajkových modelov. Druhá generácia iPhonu SE by sa teda mala poberať podobnou cestou.

Kuo predpokladá, že iPhone SE 2 uvidíme už v prvom štvrťroku 2020. Poháňať by ho mal procesor A13 Bionic, ktorý sa nachádza aj v najnovšom iPhone 11.

Sekundujú mu 3 GB operačnej pamäte RAM. To je však z nových vlastností zrejme všetko, nakoľko dizajnovo by sa, rovnako ako prvá generácia, mal podobať na niekoľko rokov starý model.

Portál CNBC píše, že iPhone SE 2 by mal veľkú časť dizajnu zobrať z iPhonu 8, čo by znamenalo, že telefón bude disponovať 4.7″ displejom či jedným fotoaparátom na zadnej strane. To už síce nie sú také kompaktné rozmery, aké ponúkol prvý iPhone SE, no stále bude zariadenie menšie ako všetky súčasné vlajkové modely od Apple. Chýbať by nemalo ani fyzické tlačidlo s TouchID.

Hlavnou cieľovkou pre kúpu iPhone SE 2 by mali byť samozrejme majitelia prvej generácie SE-čka a tiež majitelia iPhonu 6, ktorý už nedostal aktualizáciu na iOS 13.

Zobraziť celú galériu (0)
Screenshot / Youtube

Cenové odhady pre iPhone SE 2 sú pomerne jednoduché. Po jeho uvedení do predaja Apple s najväčšou pravdepodobnosťou zruší predaj iPhonu 8, ktorý sa momentálne predáva za 450 dolárov. Kuo očakáva, že iPhone SE 2 bude pri spustení predaja o 50 € lacnejší, čo by bolo v súlade s uvádzacou cenovkou prvého iPhonu SE, ktorý začínal na 400 dolároch za 32 GB verziu. Ming-Chi Kuo tiež očakáva, že Apple predá 30 až 40 miliónov kusov iPhonu SE druhej generácie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom