Známy leaker a analytik Apple zariadení, Ming-Chi Kuo, znovu odhalil, koľko by mal stáť nový iPhone SE 2. Apple tak konečne po dlhej dobe pride so skutočne cenovo dostupným zariadením pre ľudí, ktorí nechcú za smartfón vyhodiť celý mesačný plat.

Informácie o cenovkách sa objavili na portáli AppleInsider a okrem nich sa Kuo zdôveril aj s ostatnými parametrami druhej generácie. Pre mnohých záujemcov bude kľúčovým faktorom iPhonu SE 2 zrejme cenovka, ktorá by mala začínať na hranici 399 dolárov, čo je asi 360 €. Stále sa však jedná o sumu, do ktorej väčšinou radíme smartfóny vyššej strednej triedy.

Ako píše TechRadar, pre zákazníkov, ktorí chcú používať systém iOS, no za zariadenie nechcú vysoliť celý mesačný plat, môže byť iPhone SE 2 presne to pravé orechové. Takáto skupina zákazníkov doteraz siahala po starších modeloch alebo po zariadeniach z druhej ruky, no teraz si za rovnakú sumu môžu kúpiť úplne nový iPhone.

Zobraziť celú galériu (0)
Ako by mal nový model vyzerať je zatiaľ neznáme / Zdroj: Youtube / XEETECHCARE

Jeho parametre pritom nebudú vôbec zlé. Ako sme už dávnejšie spomínali, dizajnovo by sa mal podobať na iPhone 8, prísť by mal vo farebných prevedeniach šedej, striebornej a červenej, v tele by mu mal tikať moderný procesor A13, ktorému by mali sekundovať 3 GB operačnej pamäte RAM. Samozrejmosťou bude prítomnosť najnovšej verzie iOS s niekoľkoročnými aktualizáciami do budúcna.

Predstavenie tejto novinky odhaduje analytik na stred roka 2020. Zhruba v tejto dobe Apple predstavuje aj nové verzie tabletov iPad, takže iPhone SE 2 možno uzrie svetlo sveta práve pri tejto príležitosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom