Technológie napredujú neskutočným tempom a môžeme bezpochyby prehlásiť, že sme súčasťou jedného z najväčších technologických pokrokov ľudstva. Lietajúce autá, lety do vesmíru, rozšírená realita a mnoho ďalšieho len dokazuje, akými míľovými krokmi napredujeme každým rokom.

Významným odvetvím je aj robotika. Ľudí postupne nahrádzajú stroje a tento trend bude naďalej už len stúpať. Jedným z najväčších hráčov v tomto odvetví je spoločnosť Boston Dynamics, ktorá sa venuje výrobe zaujímavých robotov, ktorí možno niekedy budú našou každodennou súčasťou. Azda najväčšou pýchou spoločnosti je robot Atlas, ktorý sa neustále zlepšuje, inovuje a dokáže veci, o ktorých sa ti ani nesnívalo.

Poobedný jogging

Najnovšie video ukazuje robota, ako dokáže bez problémov bežať po rôznom type terénu a na konci dokonca preskočí prekážku, ktorá mu stojí v ceste. Možnosť si povieš nič výnimočné, no vytvoriť robota, ktorý dokáže stáť na dvoch nohách a pritom skákať či behať, je niečo tak náročné, až je to neuveriteľné.

Je nutné však podotknúť, že takéto skoky sú pre Atlasa malinou. V skoršom videu nám inžinieri z Boston Dynamics ukázali, že problém mu nerobia ani vyššie skoky či dokonca saltá. Je navrhnutý tak, aby čo najviac zodpovedal človeku, čomu zodpovedá aj jeho váha a výška.

Bude zaujímavé sledovať, kam sa až dotiahne jeho vývoj a čo všetko dokáže o pár rokov. Nám ostáva veriť, že všetky ostane naďalej v našich rukách a nebude nám hroziť nejaká vzbura strojov, ktorá sa bude chcieť s ľudstvom zúčtovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom