O očakávanej hre zameranej na prežitie v nehostinných podmienkach, AreaZ, sme už písali. Po veľkej aktualizácii sprístupňujúcej titul väčším masám prinášajú Slováci možnosť vyskúšať si hru v podobe dema stiahnuteľného skrz portál Sector.

Aj keď je AreaZ v štádiu predbežného prístupu už niekoľko mesiacov za 14,99 €, respektíve aktuálne za 11,99 € vďaka letným zľavám, Project Solutions sa rozhodli titul sprístupniť aj v podobe rozsiahleho dema.

AreaZ je hra určená pre jedného hráča, kde si autori dali záležať na environmentálnych drobnostiach ešte o niečo sťažujúcich hrateľnosť. Špecifikom je tak používanie oboch rúk nezávisle od seba, striedanie počasia a sledovanie príjmu kalórií, z čoho vzniká neustála potreba zháňania potravy.

Podstatnú časť hrateľnosti zohráva aj skúšanie kombinácií rôznych nazbieraných zdrojov a nástrojov pomocou špecificky navrhnutého správania hernej ekonomiky. Samozrejmosťou je aj prítomnosť slovenčiny, na ktorej sa konštante pracuje, keďže stále nie je vyladená do dokonalosti.

Ako sme písali nedávno, AreaZ sa dočkala aj prívetivého rozšírenia Eden, ktoré zohľadňuj nováčikov, upravuje spotrebu energie a kalórii a ruší staminu, čo znamená, že postava vďaka úpravám neumiera pri vyčerpaní.

Prečítaj si tiež
Toto je 8 očakávaných hier zo Slovenska, ktoré si už čoskoro zahráme

Je však treba poznamenať, že ako na hru, tak aj na demo musíme pozerať s nadhľadom, keďže ide o rozpracované verzie hry.

Na finálnom produkte sa stále pilne pracuje, pridávajú sa nové mechaniky a optimalizuje sa jej technický stav. Blízke mesiace by mali rovnako priniesť dve nové mapy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom