AreaZ je hra slovenského štúdia Project Solutions, ktorá podľa všetkého nebude len tak klasickou, tuctovou survival videohrou. Jej herné mechaniky ti ideme teraz popísať, no už koncom októbra si to budeš môcť v predbežnom prístupe vychutnať aj na vlastnej koži.

Hry o prežitie momentálne zažívajú svoje obdobie renesancie, keďže ich môžeme vidieť na každom kroku a v akejkoľvek podobe. Svoju pripravuje aj slovenské štúdio, no vyzerá to tak, že v tomto prípade pôjde o záležitosť približujúcu sa realite podstatne viac ako konkurencia. Aby si v AreaZ prežil, budeš si musieť dávať pozor na aktuálny stav kalórií a tie následne dopĺňať.

AreaZ prinesie svieži vietor do všadeprítomných survivaloviek

Túto tuctovú vlastnosť hry avšak dopĺňa zaujímavá mechanika, kedy budeš musieť používať obe ruky nezávisle od seba, takže ak si budeš chcieť vytvoriť niečo pod zub, budeš musieť mať v jednej ruke dotyčný predmet, v druhej napríklad nástroj na výrobu a navyše tvoj herný charakter musí stáť napríklad pri ohni.

Nenechaj si ujsť
Videoherná legenda školských učební oslavuje už neuveriteľných 30 rokov

Táto herná mechanika je niečo neopozerané a už teraz sa tešíme, ako si ju v Early Accesse vyskúšame. Okrem klasických cyklov počasia budeš musieť sledovať aj príliv a odliv oceánu, okolitú teplotu, a tak si plánovať svoj herný rozvrh dopredu.

Na okolie opusteného ostrova inak reagujú aj zvieratá, čo do prvku lovenia pridáva akési osvieženie a inakosť. Early Access je naplánovaný na 24. október a mal by obsahovať jednu mapu s názvom Pobrežie, ku ktorej sa do plnej hry pridajú ešte ďalšie dve.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom