Prinášame TOP 10 výnimočných seriálov na Netflixe a HBO, ktoré stoja za tvoj čas.

Netflix
Umbrella Academy

ČSFD: 78 %

Supehrdinská novinka od Netflixu zaujme nielen originálnym námetom, ale tiež atraktívnym obsadením, ktorému kraľuje obľubená kanadská herečka Ellen Page (Juno). Umbrella Academy predstavuje siedmych superhrdinov, ktorí spoločne vyrastali v domácnosti extravagantného milionára a zanieteného vedca Reginalda Hargreevesa. Po záhadnej smrti svojho mentora sa skupinka rozdielnych indivíduí dáva dokopy, aby objasnila nejasné okolnosti úmrtia a popritom zabránila apokalypse.

Seriál vynikajúco pracuje s rôznorodými postavami, ktoré nejde nemilovať. Do pamäte sa nenávratne vryje predovšetkým sarkastický čierny humor Roberta Sheehana (Misfits), komicky tiež pôsobia scény s číslom 5, ktorý arogantným správaním v chlapčenskom tele vyčarí nejeden divácky úsmev. Ak niekde Umbrella Academy stráca, je to predovšetkým premenlivé tempo a občasné klišé. Napriek týmto nedostatkom ale určite stojí za pozornosť.

Glow

ČSFD: 79 %

Páčil sa ti jeden z pôvodných seriálov Orange is the New Black? Ak si práve súhlasne prikývol, GLOW budeš rovnako milovať. Aj v prípade tohto seriálu sa v popredí ocitajú ženské hrdinky, ktoré však oranžové kombinézy  a väzenské prostredie vymenili za wrestling, sexy kostýmčeky a Los Angeles 90-tych rokov. Tvorcovia teda opäť pracujú s originálnym formátom i neopozeraným prostredím.

Určite nezmeškaj
Na Netflix mieri akčný thriller s Chrisom Hemsworthom. Novinka dostáva prvý nadupaný trailer

Z Glow priam srší nezabudnuteľná dobová atmosféra a už len z tohto dôvodu je pre milovníkov retro-kúskov povinnou jazdou. Zaujmú však aj sympatické ženské hrdinky, ktoré si k sebe hľadajú cestu a mimo ringu bojujú so súkromnými problémami. Veľká poklona patrí predovšetkým herečke Alison Brie, ktorá predvádza parádnu show.

The Good Place

ČSFD: 80%

Ak hľadáš 20-minútovú náhradu za Big Bang Theory, How I Met Your Mother či Priateľov, mohol by ťa zaujať originálny komediálny kúsok The Good Place. Jeho sila tkvie predovšetkým v sympatickom obsadení a neopozeranom námete. Seriál predstavuje postavu Eleanor Shellstrop (Kirsten Bell), ktorá sa po smrti dostáva do neba. Eleanor sa však na „lepšom mieste“ ocitla vďaka chybe a ak tam chce s novými priateľmi zostať, musí začať s vlastnou nápravou.

Menej známy komediálny seriál sa celkovo dočkal štyroch kvalitných sérií, posledná epizóda bola odvysielaná len v januári tohto roka. O pozeraní ťa možno presvedčí aj meno jeho hlavného tvorcu, ktorým je Michael Schur. Ten sa spolupodieľal aj na tvorbe ďalších komediálnych hitov ako napríklad Brookyn Nine-Nine či Parks and Recreation, ak si niektorý z nich videl, presne vieš, akým smerom humoru sa The Good Place uberá.

The Haunting of Hill House

ČSFD: 81%

Fanúšikov napätia a strachu by mohla zaujať aj nekonvenčná duchárska séria The Haunting of Hill House. Tá sleduje príbeh piatich súrodencov, ktorých strašia spomienky na ich bývalý domov. Seriál sa odohráva v dvoch časových rovinách a prostredníctvom spomienok ústredných postáv zobrazuje desivé udalosti, ktoré ich dohnali k náhlemu úteku zo svojho domova.

Neustále prepletanie medzi prítomnosťou a minulosťou núti diváka konštatne dávať pozor, jednotlivé skladačky do seba na konci príbehu dokonale zapadnú a výrazne sa podpisujú aj na vysokom hodnotení. Veľká popularita i kladné ohlasy sa dali zelenú aj ďalším pokračovaniam. Druhá séria by sa na Netflixe mala objaviť už tento rok, keďže pôjde o nezávislé pokračovanie, ponesie názov  The Turn of the Screw.

Bodyguard

ČSFD: 83 %

Menej známa, no o to kvalitnejšia britská miniséria pozostáva iba zo šiestich epizód, odsýpa teda vskutku svižne a ponúka minimum hluchých miest. Príbeh sleduje bývalého vojaka Davida Budda, ktorý úspešne prekazí teroristický útok a následne sa stáva osobným strážcom vplyvnej, no kontroverznej političky, ktorá presadzuje silný boj proti terorizmu za cenu obmedzenia ľudských práv.

Hlavnú postavu si v seriáli zahral Rob Stark alias Richard Madden, z osobného kúzla v Game of Thrones nestratil vôbec nič a opäť predvádza perfektný výkon. Tvorcovia sa pri napredovaní deja neboja šokovať a nechávajú diváka v napätí až do úplného konca, ktorý odhalí nečakané konšpirácie. Aj vďaka nim je Bodyguard sviežou akčnou jazdou, ktorú by mal absolvovať každý milovník britských kriminálok.

HBO
Watchmen

ČSFD: 77%

Ďalšia povinná jazda pre všetkých milovníkov komiksových hrdinov, predovšetkým však fanúšikov komplexnejšieho štýlu rozprávania. Minuloročnej novinke od HBO síce chvíľu trvá, kým naberie tempo, ak sa však prehryzieš cez prvé diely, čaká ťa skvelý seriálový zážitok plný komplexných postáv a zamotaných vedľajších línií.

Superhdinovskú novinku po premiére mnohí fanúšikovia označovali ako seriálovú záležitosť roka, iným zasa Watchmeni až tak nesadli. V každom prípade ide počin, ktorý v mnohých smeroch vyčnieva z priemeru a rozhodne stojí za pozornosť.

Barry

ČSFD: 79%

Ako dopadne situácia, kedy sa chladnokrvný nájomný vrah bez štipky emócie snaží stať divadelným hercom môžeš vidieť v novinke od HBO s názvom Barry. Komediálna séria je prešpikovaná čiernym humorom, množstvom absurdných dialógov a občasnou akciou a stojí predovšetkým na pleciach skvelého Billa Hadera, nápadne pripomínajúceho legendárneho Dextera.

Seriál však spolieha aj na ďalšie zaujímavé vedľajšie postavy, medzi ktorými zaujme predovšetkým naivný člen čečenskej mafie NoHo Hank či večne filozofujúci herecký mentor Gene Cousineau. Dve doposiaľ odvysielané série si vyslúžili 30 prestížnych nominácii Emmy, o tom, že Barry prináša kvalitnú zábavu teda nie je najmenších pochýb.

Sharp Objects

ČSFD: 80%

Na čele psychologického trileru Sharp Objects stojí šesťnásobná nominantka na Oscara, Amy Adams, ktorá sa v role novinárky Camille Preakerovej vracia do rodného mestečka, aby vyšetrila vraždu dvoch malých dievčat. Hlavná hrdinka, trpiaca psychickými problémami, sa po návrate domov nepotýka len so znepokojivým detailmi oboch úmrtí, ale tiež s vlastnou minulosťou, ktorej musí čeliť.

8. dielna miniséria vznikla na námet rovnomenného románového bestselleru, z ktorého si vybrala to najlepšie. Výsledkom je ťaživý zážitok s neútešnou atmosférou malého južanského mestečka, ktorý z diváckeho komfortu každou epizódou uberá viac a viac.

Succession

ČSFD: 84%

Fanúšikovia zákerných intríg, podlých podrazov a nekonečných pretvárok, zbystrite pozornosť. HBO totiž v roku 2018 predstavilo majstra žánru, ktorého v zmienenom smere tromfne málokto. Succession sleduje dysfunkčnú miliardársku rodinu Royových, ktorá vybudovala jedno z najväčších mediálnych impérií na svete. Zdravie zakladateľa mocnej dynastie sa však zhoršuje, čo medzi súrodencami a ich deťmi spúšťa nemilosrdný boj o moc.

Tešiť sa preto môžeš na množstvo podrazov a dejových zvratov, navyše v podaní excentrických miliónárov, z konania ktorých sa ti občas môže spraviť nevoľno. Seriál z mocenského prostredia bodoval aj v tohtoročnom udeľovaní Zlatých glóbusov, z ktorých si odniesol cenu za najlepšiu televíznu drámu i dramatického herca. Za zmienku však rozhodne stojí aj dvojnásobná nominácia herca Kierana Culkina, ktorého budeš pri sledovaní z duše nenávidieť.

Il Giovane Papa

ČSFD: 84%

Jeden z najstarších, zároveň však najúspešnejších a najznámejších seriálov na zozname, predstavuje mladého kardinála v podaní excelentného Juda Lawa, ktorý sa stáva pápežom a hlavou katolíckej cirkvi. Jeden z najmocnejších mužov sveta excentrickým správaním ide proti zaužívaným tradíciám a zvykom, čo vo Vatikáne vyvoláva veľkú nevôľu.

Úspešný seriál z dielne HBO sa nebojí neustále provokovať, oscarový režisér Paolo Sorrentino (The Great Beauty) však k náboženskej problematike pristupuje citlivo a nesnaží sa za každú cenu vyvolávať kontroverzie. Okrem perfektného Juda Lawa sa môžeš tešiť aj na kvalitný hudobný sprievod a zaujímavé vedľajšie postavy, ktorým dominuje predovšetkým oscarová Diane Keaton (Annie Hall).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP