Škoda Enyaq už oficiálne zavítala aj na náš trh a mladoboleslavská automobilka pri tejto príležitosti predstavila novú ponuku služieb eMobility. V rámci nej si budeš môcť ku svojej elektrickej Škode Enyaq zakúpiť široké príslušenstvo od nabíjacieho kábla, až po kompletnú domácu fotovoltaickú elektráreň, informuje spoločnosť v tlačovej správe pre médiá.

Súčasťou balíčka môže byť pri kúpe vozidla aj Wallbox, domáca nabíjacia stanica, ktorou ŠKODA pokračuje v budovaní ekosystému pre fanúšikov čiastočne elektrifikovaných či plne elektrických modelov. K dispozícii je ale aj praktická Powerpass karta, ktorá poskytuje zákazníkom slobodu a flexibilitu v nabíjaní v celej Európe.

Škoda

„Chceme zákazníkom čo najviac zjednodušiť využívanie našich plug-in hybridných či čisto elektrických modelov.

Preto v spolupráci s kvalifikovanými externými dodávateľmi a našou autorizovanou obchodnou sieťou ponúkame možnosť vybudovania nabíjacej infraštruktúry. Práve tak je používanie našich modelov najefektívnejšie a cenovo najvýhodnejšie,” hovorí Robert Barta, koordinátor projektu eMobility pre Slovensko.

Tri balíky, z ktorých si vyberie každý

Základný balíček S, ktorého cena je 136 € s DPH, je zostavený pre takého zákazníka, ktorý neplánuje obstaranie wallboxu, ale postačí mu univerzálny nabíjací kábel. Aj pre nabíjanie káblom však potrebuje skontrolovať istič a elektrickú infraštruktúru.

Preto je v rámci balíka pred dodaním vozidla zabezpečená kontrola v sídle firmy či mieste bydliska, takzvaný Home_Check, vrátane vypracovania príslušnej dokumentácie. K ľahkému nabíjaniu vozidla poslúži šikovná mobilná aplikácia spolu s nabíjacou kartou Powerpass, ktorá umožňuje jednoduchou autorizáciou nabíjať vozidlo kdekoľvek v širokej sieti nabíjacích staníc na Slovensku i v celej EÚ.

Škoda

Prostredný balíček M k obsahu základného balíčka S pridáva domáci wallbox. Tá môže byť dodaná vo variantoch Connect (Wi-Fi a LAN pripojenie k internetu prepojené s mobilnou aplikáciou a autorizácia pomocou čipovej karty RFID s možnosťou využitia viacerých používateľov) alebo Connect + (navyše LTE modul a certifikovaný elektromer so zobrazením spotreby elektriny v mobilnej aplikácii).

NEPREHLIADNI
Prešli sme prvé kilometre s Enyaqom iV. Z prelomovej elektrickej Škody sme extrémne nadšení

Súčasťou tohto balíka je tiež odborná inštalácia wallboxu na adrese zákazníka. Cena balíčka M štartuje na 368 € s DPH, je k nej nutné ešte pripočítať cenu zvoleného wallboxu ŠKODA iV a ďalších zariadení či náklady spojené s dodatočným budovaním elektroinštalácie podľa objednávky zákazníka.

Najrozsiahlejší balíček L je určený najnáročnejším zákazníkom so záujmom o komplexné riešenie energetickej sebestačnosti domu, samosprávam alebo veľkým fleetovým klientom, ktorí majú vo svojom vozovom parku desiatky až stovky elektrifikovaných vozidiel ŠKODA.

Zobraziť celú galériu (0)
Martin Katler/FonTech

Takýto zákazník pravdepodobne má zámer vybudovať systém nabíjačiek, vlastnú fotovoltaickú elektráreň a batériové úložiská. Architektúra balíčka L je preto založená na energetickom úložisku, ktoré zhromažďuje energiu pre dobu, kedy bude potrebné jej efektívne využitie.

Cez noc sa nabíja lacnejším prúdom a následne cez deň sa takto naakumulovaná energia používa na vykrytie odberu v špičkách. Tento balík zahŕňa aj pomoc s návrhom fotovoltaickej elektrárne pre akumuláciu zelenej energie a poradenstvo v oblasti dotačných stimulov zo štrukturálnych fondov EÚ. V závislosti od rozsahu objednaných služieb je cena balíčka L individuálna a závisí od zadania a navrhnutého riešenia požiadaviek zákazníka.

S kartou Powerpass nabíjaš bez starostí

Nabíjacia karta Powerpass od Škody podporuje širokú škálu prevádzkovateľov nabíjacích staníc. Používatelia tak s jednou kartou môžu nabíjať na viac ako 200 000 staniciach, pričom súčasťou siete sú ako bežné nabíjacie stanice, tak aj rýchle nabíjačky vrátane siete IONITY.

Platbu v danú chvíľu zákazník nerieši, raz mesačne mu príde súhrnné vyúčtovanie za všetky jeho dobíjania v uplynulom mesiaci. Aplikácia Powerpass je dostupná na stiahnutie do mobilného zariadenia s operačným systémom Android a iOS.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP