Automobilke Škoda patrí v predajoch na našom trhu niekoľko prvenstiev a s nástupom elektromobility pridáva ďalšie. Ako informuje v tlačovej správe pre médiá, v októbri pokorila hranicu 100 predaných vozidiel plne elektrického modelu Škoda Enyaq iV v rôznych variantoch na našom trhu.

Od spustenia objednávok novinky Škoda Enyaq iV na našom trhu ubehlo iba niekoľko mesiacov a a česká automobilka už pokorila hranicu sto predaných kusov tohto elektromobilu.

Michal Varga/FonTech

„Sme radi, že aj slovenskí motoristi sa začínajú intenzívnejšie zoznamovať s bezemisnou mobilitou, pričom náš plne elektrický model Enyaq iV je v tejto oblasti najsilnejším zástupcom. Ide o plnohodnotné rodinné vozidlo s veľkorysým priestorom, bohatou výbavou a špičkovou úrovňou bezpečnosti, vďaka čomu presviedča čoraz viac zákazníkov. Samotným predajom vozidiel sa to však ešte len začína. Ako líder na trhu ideme príkladom a zákazníkom zjednodušujeme cestovanie vďaka našim komplexným balíkom služieb eMobility, ktoré prinášajú komfort pri domácom aj verejnom nabíjaní,“ uvádza Jan Procházka, Head of Sales spoločnosti Škoda Auto Slovensko.

Dominuje silnejší variant, kupujú hlavne firmy

Pre elektrický Enyaq sa rozhodli najmä fleetoví zákazníci, teda firmy. Podiel takýchto predajov tvorí až 91 % vozidiel. Najčastejšou voľbou bola pritom variant iV 80 (69 %), slabší variant 60 tvorilo 29 % dodávok. Čo sa týka interiéru, zákazníkom sa najviac páči hnedé prevedenie ecoSUITE (36 %), LOFT (29 %) a čierne prevedenie SUITE (25 %). Obľube sa teší aj športový variant Sportline.

NEPREHLIADNI
RECENZIA: Najlepšia Škoda, akú kedy vyrobili. Enyaq stelesňuje dokonalý elektromobil pre Slovákov

V rámci farebných prevedení exteriéru u Slovákov dominovala „klasika“. Prím u zákazníkov hrajú Strieborná Arctic metalíza (29 %), Biela Moon metalíza (21 %) či Čierna Magic s perleťovým efektom (18 %).

Enyaq Coupé už budúci rok

Škoda Enyaq iV aktuálne začína na sume od 35 250 €. Na výber sú varianty s pohonom zadných alebo všetkých kolies a k dispozícii je tiež päť úrovní výkonu a tri kapacity batérií.

Michal Varga/FonTech

V prvej polovici budúceho roka rozšíri paletu elektromobilov Škoda aj model Enyaq Coupé iV, ktorý ponúkne športovejší dizajn a lepšiu aerodynamiku, ktorá znamená aj vylepšený dojazd na jedno nabitie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú