Dlhé mesiace čakania a špekulácií sa môžu čoskoro chýliť ku koncu, čo naznačujú tvrdenia výkonného riaditeľa Samsungu. Prvý skladací smartfón sveta tak môže pochádzať práve z jeho dielne a debut by mohol mať skôr ako sa očakávalo. Pokiaľ Samsung predstaví svoj Galaxy X so skladacou konštrukciou v čase uvedenia nových iPhonov na trh, môže Applu ukradnúť nejedného zákazníka.

DJ Koh prezradil, že práve november môže byť mesiacom, kedy uvidíme túto revolučnú novinku počas konferencie Samsung Developer. Týmto krokom môže kórejský gigant zavariť svojmu rivalovi z Cupertina, ktorý sa už intenzívne pripravuje na odhalenie nových iPhonov.

Galaxy X môže získať viac pozornosti ako nové iPhony

Apple už začal rozposielať pozvánky hosťom, ktorí sa 12. septembra budú môcť na tejto veľkej udalosti zúčastniť. Po premiére novej trojice iPhonov, hodiniek Apple Watch Series 4 a vylepšených tabletov iPad Pro sa budú tieto nové produkty dostávať na trh postupne. Smartfóny spoločnosti by mohli by dostupné začiatkom novembra, podobne ako iPhone X v minulom roku. Samsung taktiež zatiaľ nepotvrdil presný dátum príchodu Galaxy X na trh, no môže sa tak stať už začiatkom budúceho roka.

Nenechaj si ujsť
Apple svoj skladací smartfón tak skoro nepredstaví. Veľká časť konkurencie ho môže predbehnúť

V čase svojej premiéry ale môže odlákať zákazníkov od Apple, a to práve svojou skladacou konštrukciou a inováciami, ktoré doň výrobca prinesie. O tejto novinke, ktorá bude azda najväčšou zmenou v kategórii smartfónov za posledné roky, zatiaľ však nie je známych veľa informácií. Okrem pomenovania, ktoré DJ Koh potvrdil, nepadlo ani slovo o hardvérovej stránke či iných možnostiach tohto modelu.

V základe je však už teraz jasné, že Galaxy X bude spájať vlastnosti klasického smartfónu s väčším tabletom v jednej skladacej konštrukcii. Vďaka unikátnym vlastnostiam tohto modelu môžeme počítať aj s poriadne vysokou cenou, ktorá nebude pre každého. Viac detailov o skladacom smartfóne Galaxy X sa dozvieme už v priebehu novembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom