Do predstavenia novej vlajkovej lode Note-línie od Samsungu ostáva zopár týždňov a mnohí fanúšikovia už netrpezlivo na tento kúsok čakajú. Kórejský výrobca však okrem výbavy samotného smartfónu vylepší aj jeho ikonický stylus, ktorý mal prejsť poriadnymi zmenami. Už začiatkom augusta teda uvidíme nový Galaxy Note 9, ktorý so sebou prinesie S Pen s výbavou, o akej sa mnohým ani nesnívalo.

Premiéra očakávaného nástupcu Samsungu Galaxy Note 8 sa už nezadržateľne blíži. Do éteru sa tak dostávajú stále ďalšie informácie, ktoré nám približujú, ako by mohla nová Galaxy Note 9-ka vyzerať a akú výbavu so sebou prinesie. Okrem vylepšeného hardvéru, ktorý sa svojim špecifikáciami zaradí medzi tie najvýkonnejšie zostavy, sa dočkáme aj ďalšej významnej zmeny.

S Pen dostane najväčší upgrade doposiaľ

Samsung totiž okrem interných komponentov smartfónu myslí aj na možnosti pera S Pen, ktoré malo podľa posledných správ dostať nové funkcie. Za únikom nových detailov stojí leakster, ktorý je na Twitter známy ako Ice Universe. Ten vo svojom príspevku koncom júna prezradil, že na nový Galaxy Note 9 sa oplatí čakať práve kvôli jeho stylusu. Jeho všetky nové funkcie budú prezentované na premiére už 9. augusta.

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy Note 9 príde aj vo verzii s 512 GB úložiskom. Neujde sa však všetkým

Ikonické pero S Pen by tak malo prísť s vylepšeniami, ktoré výrazne zmenia spôsob, akým s ním budú môcť používatelia pracovať. S týmto stylusom v novom Samsungu Galaxy Note 9 bude možné ovládať prehrávanie hudby a samospúšť fotoaparátu aj na väčšie vzdialenosti. Navyše si má S Pen prilepšiť aj o funkciu, ktorá bude spojená s pripojením Bluetooth. Jedným z možných vysvetlení je, že toto pero bude schopné prehrávať hudbu, a teda dostane zabudovaný reproduktor.

Kvôli tomu by sa museli zväčšiť aj jeho rozmery, aby sa doň vošla vstavaná batéria. Indukčné napájanie pera, ktoré sme poznali doteraz, totiž nie je pre reproduktor postačujúce. Zatiaľ však o ďalších nových vylepšeniach pera S Pen nie je známych veľa informácií. Samsung ale toto príslušenstvo ukázal aj vo videu, ktoré načrtlo nové farebné prevedenie pre Galaxy Note 9. Všetky inovácie by tak mali predčiť očakávania zákazníkov. O tom, či bude upgrade skutočne tak významný, sa budeme môcť presvedčiť už začiatkom augusta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom