Že na počítači sa hrajú len deti, dnes už dávno neplatí. Na svete existuje množstvo hráčov, ktorí sa hraniu venujú profesionálne a dostavajú za to plat. Po svete sa navyše organizujú rôzne turnaje, pričom tie najväčšie možno veľkosťou prirovnať k prestížnym futbalovým zápasom.

Podobná situácia je aj v prípade celosvetovej obľúbenej hry Counter Strike: Global Offensive. Tieto turnaje často bývajú dotované niekoľkými stovkami tisíc dolármi, pričom jeden z tých väčších sa konal aj začiatkom decembra – DreamHack Winter 2017.

Netradičný účastník turnaja

Pri pojme profesionálny hráčsky tím si mnoho z nás predstaví mladých ľudí sediacich za počítačom, ktorí hrajú hry a snažia sa dosiahnuť čo najlepšie výsledky. Predstav si však, žeby tvoji starí rodičia, prípade prastarí, robili presne to isté. Zdá sa ti to nereálne? V prípade CS:GO tímu Silver Snipers nič nemožné! Pätica švédskych dôchodcov sa totiž rozhodla, že vo svojom voľnom čase sa budú venovať hraniu tejto populárnej hry. Ich priemerný vek je pritom 71 rokov. Pre porovnanie, priemerný vek hráčov tímu Ninjas in Pyjamas (NiP) je 24.

Zobraziť celú galériu (2)
Lenovo Sweden / Instagram

Ich cieľom bolo na spomínanom turnaji DreamHack Winter 2017 vyhrať. A že to myslia vážne dokazuje aj to, že ich trénerom nebol nik iný, ako niekdajší hráč tímu NiP Tommy ‚‚Poti’’ Infermarsson. Na turnaj sa nakoniec aj dostali, pričom svoju chvíľku slávy si užili počas exhibičného zápasu, kde mohli ukázať svoje schopnosti.

silver snipers csgo
Zobraziť celú galériu (2)
Lenovo-Silver Snipers: Kompletná zostava tímu aj s jeho štatistikami

Ako môžeš vidieť aj na štatistikách, nejedná sa o žiadnych profesionálov. Hranie berú ako zábavu a ako sami povedali, ich cieľom bolo poukázať na to, že hranie hier nemusí byť nutne viazané len k mladým ľuďom. Vek v tomto prípade nehrá žiadnu rolu a dokážu si ho užiť aj starší ľudia. A čo tvoji starí rodičia? Sú aj oni rovnako aktívni na počítači ako títo piati?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom